Bu haber kez okundu.

Arda Turan eleştirilere Instagram üzerinden yanıt verdi
EURO 2016 D Grubu'nda yer alan Türkiye A Milli Takımı, oynadığı Hırvatistan ve İspanya maçlarından mağlubiyetle ayrılmıştı. A Milli Takım, EURO 2016 maçlarındaki yenilgilerin ardından taraftarlardan büyük tepki toplamış ve yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı. Arda Turan ise bu eleştirilerin hedefinde olan ilk isimdi.

A Milli Takım'ın en iyi oyuncularından olan Arda Turan dün Instagram hesabından ''Babalar Günü'' paylaşımında bulundu. Turan, babalar günü kutlama mesajının yanı sıra Instagram'da paylaştığı fotoğraf notunda kendisine yöneltilen eleştirilere de cevap verdi.Arda Turan Instagram fotoğrafının altına; "Biz, çocuklarını en güzel şekilde büyütmek için iki işte günde 18 saat çalışmış bir babanın evladıyız. Babam bilir ki benim adım bu dünyada parayla, pulla aynı cümlede geçmez. Ve ben inanırım ki babam benim kalbimi bildikçe, bu dünyada başka şeye ihtiyacım yoktur. Babalar Günün kutlu olsun, benim emekçi kahramanım. Unutma ki doğruların elbet bir gün gün yüzüne çıkmak gibi bir alışkanlığı vardır. Hele bir zamanı gelsin... #ülkemiçin #bayrağımiçin son saniyeye kadar mücadeleye devam önce TR..." notunu yazdı.

A MİLLİ TAKIM'A YÖNELTİLEN ELEŞTİRİLER İNSANLIK DIŞI

EURO 2016 D Grubu'ndaki ikinci maçına İspanya karşısında çıkan A Milli Futbol Takımı, sahadan 3-0 mağlup olarak ayrılmıştı. Milli Takım ve oyuncuları maçtan sonra taraftarların yoğun eleştirilerine maruz kalmıştı. Ancak bazı sosyal medya kullanıcıları bu eleştiri sınırlarının ötesine geçti. Zira sosyal medyada A Milli Takım'a yönelik yapılan paylaşımlarda beddualardan tutunda ağza alınmayacak küfürler dahi yazıldı.

Özellikle A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile hamile olan kızı Buse Terim sosyal medyadan yapılan bu küfürlü paylaşımların hedefi oldu. Öyle ki hamile olan ve doğum yapmak için gün sayan Buse Terim'in daha doğmamış çocuğuna bile çirkin ifadeler ve küfürler edildi. Buse Terim'in bu paylaşımlar karşısında henüz nasıl bir adım atacağı bilinmiyor. Ancak tüm vatandaşlarımızın nerede olurlarsa olsunlar EURO 2016'daki A Milli Takımımızın mücadelesini bireysel bir mesele olarak değil birlik ve beraberliğimizi perçinleyecek bir memleket meselesi olarak değerlendirmelerini tavsiye ederiz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×