Bu haber kez okundu.

Fatih Terim Milli takımdan 6 oyuncuyu neden sildiğini açıkladı
Fatih Terim bugün Rusya ile oynanacak olan hazırlık maçı öncesi yıldız isimleri neden Milli Takım kadrosuna almadığı konusuna açıklık getirdi. Fatih Terim, ''Milli Takımın kapısı kendini bu formayı taşıma şerefine hazır ve istekli olan, saha içinde ve saha dışında Milli Takım oyuncusuna yakışır şekilde davranmayı yol edinmiş, takımın bir parçası olmaya hazır olan her gence açıktır. Sadece bugün değil yarın da açık olmaya devam edecektir.'' dedi.

Açıklamasına devam eden Türkiye A Milli Teknik Direktörü Fatih Terim yaşananların sorumlusu olarak kendisinin gösterildiğini ifade ederek, ''Baş sorumlu ben gösteriliyorum, dolayısıyla baş sorumlu olarak gereği neyse ben onu yaptım. Yani ben bana yakışanı yaptım. Buradan ne anlarsanız ben bilmem ama ben net olanı söyledim. Ayrıca bu ülkede kimsenin primini kimsenin parasını almıyor. Katıldığı zaman 8.5 milyona yakın aldığı prim kendisinin. Sponsorlardan, Futbol Federasyonu'ndan ve devletten herhangi bir para alınmıyor. Her taraftan böyle vurmanın da manası yok. Mesela Hakan Balta, Selçuk İnan ve bir çok arkadaşımız hizmet etmiştir. Bunların tesadüfen de bütün millileri benimle ilgilidir. Hiç hoşuma gitmeyen birşeyi şöyle yaptık böyle yaptık diye sıralamaya koymayacağım bunu zaten hepiniz biliyorsunuz. Ama neden oyuncuların alınıp alınmadığını benden iyi biliyorsunuz. Zamanı ve zemini geldiği zaman hizmeti vereceklerdir. Ama bugünkü seçimizi budur.'' dedi.

Bu akşamda Antalya Arena Stadı'nda oynanacak olan Türkiye-Rusya maçında Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Gökhan Gönül, Hakan Balta ve Caner Erkin A Milli Takım kadrosuna alınmadıkları için oynamayacaklar.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×