Bu haber kez okundu.

Fenerbahçe’den örnek proje

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye genelinde hayata geçirdiği "81 ile 81 Fenerbahçe Kütüphanesi" projesi kapsamında Çorum’un Düvenci Beldesi Ortaokulunda kütüphane kurulacak. Okulun öğrencileri ise sarı lacivertlilerin İstanbul’da misafiri oldu.

Çorumlu öğrenciler ilk olarak Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’ni ziyaret etti. Burada Fenerbahçe Spor Kulübü Kadıköy Şube Başkanı Av. İlyas Bulcay ve şube yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan çocuklara önce kompleks hakkında bilgi verildi. Kulüp şube yöneticileri tarafından t-shirt ve atkı hediye edilen öğrenciler daha sonra Fenerbahçe Müzesi ve stadyumu gezdi. Fenerbahçe’nin tarihi hakkında bilgilendirilen öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdikleri Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’ni beğendiklerini dile getirdiler. Stadyum ziyaretinin ardından Ataşehir’de bulunan bir alışveriş merkezine geçen öğrenciler burada bulunan havuzdaki su gösterisini izledi. Öğrenciler, görsel bir şölene dönüşen su şovunu ilgiyle izledi.

“BİRBİRİMİZİ SEVMEYE, SEVİNDİRMEYE, BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLMAYA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Çorumlu öğrencileri İstanbul’da ağırlamaktan mutlu olduklarını dile getiren Fenerbahçe Spor Kulübü Kadıköy Şubesi Başkanı Av. İlyas Bulcay, “Bir Fenerbahçe Günü” adı altında yeni bir projeyi daha hayata geçirdiklerini belirterek, günün müze ve stadyum gezisi, projeye dahil olan kişi ve heyetlere göre tasarlanmış serbest zaman ve akşamında oynanacak müsabakanın tribünden takip edilmesi, şeklinde olduğunu söyledi.

“Bu ülkenin bir iyilik hareketine çok ihtiyacı var ve biz bunun için sosyal sorumluluk projeleri ile Fenerbahçe adına farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz” diyen Bulcay, “Birbirimizi sevmeye, sevindirmeye birlik ve beraberlik içerisinde olmaya çok ihtiyacımız var. Projelerimizi hayata geçirdikten kısa bir süre sonra Çorum’dan bizimle irtibata geçildi. Yapılan görüşmeler sonucu sizin gibi değerli evlatlarımızı burada misafir etme gibi bir isteğimiz vardı, şimdi buradasınız ve sizinle burada, bir arada bulunmaktan hem ben hem de yönetici arkadaşlarım çok mutlu” ifadelerini kulandı.

Fenerbahçe’nin 1907 yılında başlayan tarihinin başarılarla dolu olduğunu vurgulayan Bulcay, “Fenerbahçe, özellikle İstiklal Harbi’nde Anadolu’ya silah taşımak suretiyle milli mücadeleye büyük bir destek verdi. Bu kulüp ülkemizdeki birçok kurum gibi son zamanlarda çeşitli badirelere uğradı. Ona rağmen ayakta durmayı başardı. Bu ülkenin içerisine bazen olumsuzluklarda ekiliyor. İnsanlarımızın her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olması, birbirini sevmesi başarıya ulaşması hep engellenmiştir. Yeni nesil gençlerin, bunun bilincinde olması, daha çok çalışması önemli. Gerek sanat, gerek bilim gerekse de kültür anlamında ülkemizin daha yukarılara yükselmesine ihtiyacı var. Çocukluğunuzu, gençliğinizi yaşayacaksınız, ancak sorumluluklarınızı da unutmayacaksınız. Bu anlamda Fenerbahçe her zaman yanınız da olacak. Bunu her gittiğiniz yerde de anlatın” diye konuştu.

FENERBAHÇE, DÜVENCİ ORTAOKULU’NA KÜTÜPHANE KURACAK

Fenerbahçe’nin bir spor kulübü olmasının yanı sıra aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Bulcay, “Kulübümüz Bunu her zaman ve her platformda gösterdi. Bundan sonra da fazlasıyla gösterecek. Sosyal sorumluluk projelerinde daha aktif çalışmalar içinde yer alacağız. Anadolu’nun her köşesinde ülkemiz için doğru olan ne varsa onu büyütmeye çalışacağız. Bu iyilik hareketi burada bitmeyecek. Fenerbahçe olarak “81 ile 81 Fenerbahçe Kütüphanesi” kurma projemiz var. Bunun için Çorum’a da geleceğiz. Ayrıca "1907 Okula 1907 Pota" projesi ile de belirlenen ve ihtiyacı olan okullara pota kurarak Türkiye’de basketbol sporunu sevdirmeye yönelik çalışmalarımız bulunuyor” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE-E. YENİ MALATYASPOR MAÇINI İZLEDİLER

Fenerbahçe Spor Kulübü Kadıköy Şubesi’nin misafiri olan öğrenciler son olarak dün akşam Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan Fenerbahçe - E. Yeni Malatyaspor maçını izledi. Hayatlarında ilk kez tribünden Süper Lig maçı izleyen çocuklar maç boyunca attıkları sloganlar ve seslendirdikleri marşlarla Fenerbahçe’ye destek oldular. Gollerde sarı-lacivertli ekibin sevincine ortak olan öğrencilerin yaşadıkları heyecan gözlerden kaçmadı.

Daha önce hiç maça gitmediğini dile getiren öğrenciler çok heyecanlı olduklarını belirterek, “İlk defa İstanbul’a gidiyoruz. Daha önce hiç maça gitmedik. Fenerbahçe’yi seviyoruz, çünkü iyilik yapıyor" diyerek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×