Öne Çıkanlar göreve iade televizyon fiyatları Ekonomik Koordinasyon Kurulu kar tatili çorum

Olimpiyat Oyunları Rio 2016 TRT'de yayınlanıyor

TRT, Brezilya Rio'da düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları 2016'nın naklen yayınlanacağını resmi Twitter hesabından ''Rio 2016 Olimpiyat Oyunları TRT’de'' mesajıyla duyurdu. Olimpiyatlar kanaldan canlı yayın ile ekrana gelecek.

Olimpiyat Oyunları Rio 2016 TRT'de yayınlanıyor
2016 Rio Olimpiyat Oyunları TRT ekranından canlı ile izlenebilecek. TRT Haber resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nın TRT'den naklen yayınlanacağı duyuruldu.

Dünyanın pek çok ülkesinden sporcuların Olimpiyat Madalyası için mücadele edecekleri Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nda 206 ülkeden, 10 bin 500 sporcu yarışacak. Türkiye'yi ise Milli Takımlarda 55 erkek ve 48 kadın sporcu temsil edecek. Yaş ortalaması 26,57'ye ulaşan toplam 103 Türk sporcu Türkiye'nin Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'ndaki Olimpiyat Madalyası umudu olacak.

TRT, bu gece TSİ 02.00'de yapılacak törenle başlayacak 2016 Rio Olimpiyatları'nın tamamını canlı olarak ekranlara getirecek.



Türkiye'nin 2016 Rio Olimpiyatları'na katılacak branş ve sporcu sayıları şöyle:

Atıcılık (4)

Trap: Erdinç Kebapçı ve Yavuz İlnam

10 ve 50 metre tabanca: İsmail Keleş ve Yusuf Dikeç

Atletizm (21)

Sultan Haydar (Maraton), Nilay Esen (Maraton), Bekir Karayel (Maraton), Ali Kaya (10 bin metre), Tarık Langat Akdağ (3 bin metre engelli), Ramil Guliyev (100 ve 200 metre), Emel Dereli (Gülle atma), İlham Tanui Özbilen (1500 metre), Jak Ali Harvey (100 ve 200 metre), Tuğba Güvenç (3 bin metre engelli), Özlem Kaya (3 bin metre engelli), Kıvılcım Kaya Salman (Çekiç atma), Halil Akkaş (3 bin metre engelli), Yasmani Copello Escobar (400 metre engelli), Serkan Kaya (Maraton), Ercan Muslu (Maraton), MeryemErdoğan (Maraton), Karin Melis May (Uzun atlama), Yasemin Can (5 bin metre), Meryem Akdağ (5 bin metre), Mert Girmalegesse (Maraton)

Binicilik (1)

Ömer Karaevli (Engel atlama)

Boks (2)
Adem Kılıççı (75 kilo), Onur Şipal (69 kilo)

Tekvando (2)
Erkekler 68 kilo: Servet Tazegül
Kadınlar 67 kilo: Nur Tatar

Güreş (4)

Grekoromen stil 130 kilo: Rıza Kayaalp
Serbest stil 125 kilo: Taha Akgül
Serbest stil 86 kilo: Selim Yaşar
Kadınlar 58 kilo: Elif Jale Yeşilırmak

Kano (1)

Kadınlar K1 200 metre: Lasma Liepa

Yelken (3)

Kadınlar laser radial: Nazlı Çağla Dönertaş
470 sınıfı: Deniz Çınar-Ateş Çınar ikilisi

Yüzme (2)

100 ve 200 metre kurbağalama ile 200 metre karışık: Viktoria Zeynep Güneş
400 metre serbest: Nezir Karap

Türkiye'nin Paralimpik Oyunları'nda yer alacak branş ve sporcuları şöyle:

Golbol: Erkek ve bayan takımları (6'şar sporcu)

Görme Engelliler B1 Futbol Takımı (10 sporcu)

Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbolu (12 sporcu)

Atletizm: Hamide Kurt

Atıcılık: Çağla Atakal (Tüfek), Korhan Yamaç (Tabanca), Cevat Karagöl (Tabanca), Savaş Üstün (Tüfek), Ayşegül Pehlivanlar (Tabanca), Aysel Özgan (Tabanca), Murat Oğuz (Tabanca), Hakan Çevik (Tüfek)

Yüzme: Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya

Okçuluk: Bülent Korkmaz, Erdoğan Aygan ve Handan Biroğlu

Masa Tenisi: Neslihan Kavas, Abdullah Öztürk, Nesim Turan, Ali Öztürk, Kübra Özsoy, Hatice Duman, Nergiz Altıntaş, Ümran Ertiş, Süleyman Vural
Halter: Nazmiye Muslu Muratlı

Judo: İbrahim Bölükbaşı, Dursun Hayran, Mesme Taşbağ, Ecem Taş
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×