Öne Çıkanlar feto diyanet işleri başkanı memura ne kadar zam yapılacak 2018 28 nisan survivor ödül oyunu 689 Sayılı KHK ile atılan personellerin tam listesi

Türkiye'de basketbolun yeni patronu: Hidayet Türkoğlu

Türkiye'nin yıldız basketbolcusu Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) başkanlığına 143 kişiden 113'ünün oyunu alarak seçildi.

Türkiye'de basketbolun yeni patronu: Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlık seçimleri tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Ankara'da yapılan Olağan Genel Kurulundaki seçimle, Türkiye basketbolunun yeni patronu oldu.

Seçimlere tek başkan adayı olarak giren Hidayet Türkoğlu'nun adaylığı, lise mezunu olması ve doping cezası alması nedeniyle yönetmeliğe aykırı olduğu gerekçesiyle tartışmalara konu olmuştu.

Ünlü basketbolcunun başkanlığındaki yeni TBF kurulu üyelerinin isimleri şöyle;

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri arasında eski yönetimden Ali Aslan, Dinçer Çetintaş ve Kemal Akar bulunuyor. Hüseyin Beşok, Arda Ermut, Ülkan Delikan, Yılmaz Argüden, Öden Pelister, Methi Bengisu, Mert Çetinkaya, Emre Soyuer, Yahya Üstün, Güçlü Gökozan, Mehmet Fatih Öztürk ise yeni üyeler arasında yer alıyor.

Yedek üyelerden Aydın Şerbetçi, Gençağa Meriç, Bahar Akgün ve Alper Arıkoğlu eski yönetimden gelirken Bora Kuzucan, Selim Demir, Emre Uğurlu, Halis Ersöz, Tevfik Bayoğlu, Ali İşbulan, Mehmet Serhan Antalyalı, Resul Kerse, Saadettin Cesur, Mehmet Ömer Kızıl yeni kurul üyelerinden oldu.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Basketbol Federasyonu yeni başkanı Hidayet Türkoğlu, seçim sonrası bir açıklama yaptı. Türkoğlu, yaşamındaki en mutlu günün bugün olduğunu belirterek, kendisine seçim sürecinde destek olan herkese teşekkür etti. Yeni başkan, kendisine gösterilen bu ilgiye de layık olmaya çalışacağını ifade etti.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×