Düşünme yetisinin en yüksek olduğu canlılardandır insan. Varoluşundan bu yana gündelik hayatını idame ettirebilmek için denemeler yapıp icatlar ortaya koymuştur. Taşları sivriltip avlanmış, mağaralarda konaklamıştır. Ateşi bulmuş, kerpiçten evler kurmuş, hayvanları ehlileştirmiştir. Peşi sıra tekerlek gelmiştir. İşte farkında olmasakta dananın kuyruğu tam da bu noktada kopmuştur.

   Elbette o zamanlardan günümüze pek çok şey değişmiştir ama bir tanesi yazım için daha önemli. Arabalarla, at sırtında bitmek bilmeyen yollar saatlere sığar olmuştur. Tabi yanında tembelliği de getirmiştir bu önemli icat. Betondan evlerimize bir de gri yollar ekleyipte ulaşım ağlarını öyle bir ördükki şehirlerin sahibi arabalar oldu.

   Günümüzde yetişkin insanların en büyük egzersizi gaz pedalına basmak oldu. Gelen yeni nesilde elbetteki ebeveynlerine özeneceklerdir bu da hareketsiz kalan insanlara, yağlanan iç organlara sebebiyet verecektir. Tekerlekler farkettirmeden birer ölüm makinesine dönüşmeye yüz tutmuştur, kötü birer alışkanlık gibi.

    Normalleşme zamanımız geldi de geçiyor, sokaklar gerçek sahiplerini görmek istiyor. Atalarımızdan miras kalan icatları kendimize sadece yarar olarak kullanma vakti!
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Tacettin Erbakır 5 yıl önce

Kardeş sen ne diyon ya? Tipine bakılırsa içtiğin bişi dokunmuş