Ülkemizin en büyük bisiklet turu olan Tour of Turkey geçtiğimiz pazar günü sona erdi ve malesef terör olayları ve organizasyondaki hatalar turun yeterli derecede önemsenmemesine neden oldu. Bunlara ek olarak ülkemizde futbolun dominant bir spor olması ne yazık ki diğer sporların da önüne geçiyor.

Ne de olsa bisiklet işte, pedal çevire çevire gidiyorlar, bize ne faydası var gibi söylemler aslında ilk hatayı yaptığımız yerlerden biri. Turun ülkemiz için büyük bir önemi var ve bu spor organizasyonuna sahip çıkmazsak kesinlikle çok büyük bir hata yapmış oluruz. Turun 52. si bu sene düzenlendi ve son 5-6 yıldır dünya standartlarına yaklaşan büyük bir tur oldu. Bisiklet turumuzun kazandığı ivmeyi arttırarak devam ettirip, klasmanını yüskeltebildiğimiz zaman ülkemiz için çok büyük bir başarıya ulaşacağız.

Bisikletçiler Türkiye'nin önemli turistik merkezlerinden geçiyorlar ve bu sırada sadece pedal çevirmiyorlar. Tüm dünyaya yapılan canlı yayınlar sayesinde ülkemizin hiç olamdığı kadar reklamı yapılıyor. Londra'nın merkezinde evinde oturan bir İngiliz ülkemizin turistik bölgelerini oturduğu yerden saatlerce izleyebiliyor. Bu durum neredeyse hiçbir spor organizasyonunda yok. Bisiklet sporunun doğa ile iç içe yapılması, aynı zamanda o ülkenin tanıtımına da büyük katkı sağlıyor.

Ülkemizde kimsenin pekte umrunda olmayan bisiklet sporu, aslında futbol, basketbol gibi sporlardan daha büyük bir reklam potansiyeline sahip. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımların bisiklet takımları kurması, bisiklet sporunun önünü büyük ölçüde açacaktır. Ülkemizde sadece Torku Şekerspor'un üst düzey bir bisiket takımı bulunmakta...

Turumuza şimdikinden daha fazla sahip çıkıp destek verdiğimiz zaman aslında ülkemize de sahip çıkmış olacağız. Diğer ülkelerin ilgisini çekerek Türkiye'nin gerçekten bir spor ülkesi olduğunu kanıtlama fırsatımız olacak ve ekonomik olarak kalkınmış olacağız. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×