Bu haber kez okundu.

10 yaşındaki oğlunu kaybeden babadan anne-babalara 10 tavsiye

3 yaşındaki oğlu Hughie'yi kaybeden acılı baba Richard Pringle, ebeveynlere, evlatları hayattayken yapmalarını tavsiye ettiği önemli mesajlar verdi. İşte Richard Pringle’ın ‘Oğlumu kaybettikten sonra öğrendiğim 10 önemli şey’ isimli yazısındaki tavsiyeler...

Richard Pringle 2016 yılında üç yaşındaki oğlunu beyin kanaması sonucu kaybetti. Oğlunun ardından çok zor günler geçiren acılı baba, toparlandıktan sonra yaşadığı deneyimleri herkesle paylaşmak istedi. Oğlunun yasını tutan Richard Pringle, ebeveynlere, evlatları hayttayken değerlerini bilmelerini istedi.

İşte Richard Pringle’ın ‘Oğlumu kaybettikten sonra öğrendiğim 10 önemli şey’ isimli yazısındaki tavsiyeler...

1- ‘Çocuğunuzu öpmeye ve sevmeye doyamazsınız”

2- “Zaman bulun. Neyle meşgulseniz bir kenara bırakın ve bir dakikalığına da olsa çocuğunuzla oyunlar oynayın. Hayatınızda bundan daha önemli bir şey olamaz.”

3- “Bol bol fotoğraf ve video çekin. Bir gün elinizde tek kalan bunlar olabilir.”

4- “Onlara para değil zamanınızı verin. Ne kadar para harcadığınız önemli değil. Önemli olan onlara ne kadar zaman harcadığınız. Bisiklete atlayıp etrafı dolaşın. Beraber yüzmeye gidin. Kamp yapın. Tek istedikleri bu. Hughie’ye neler aldığımızı hatırlamıyorum. Ama neler yaptığımızı çok iyi hatırlıyorum.”

5- “Beraber şarkı söyleyin. Arabada söylediğimiz o şarkıları hala unutamıyorum. Müzik inanılmaz hatıralar yaratır.”

6- “En küçük şeylerle mutlu olun. Baş ucunda masallar anlatmaktan, beraber yemek yemekten, pazar günleri amaçsız ancak eğlenceli aktivitelerden zevk alın. Böyle şeyleri çok özlüyorum.”

7- “Sizden ayrılmadan önce her seferinde onları bolca öpün. Bir daha elinize böyle bir fırsat geçmeyebilir.”

8- “Sıkıcı şeyleri eğlenceli hale getirin. Alışveriş yapmayı, yürüyüşleri, arabayla dolaşmayı ve diğer her şeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Şakalar yapın, gülümseyin ve gülümsetin. Hayat eğlenmemek için çok kısa.”

9- “Günlük tutun. Çocuklarınızla yaptığınız her şeyi günlüğe yazın. Söyledikleri komik şeyleri ve yaptıkları sevimli hareketleri de. Hughie’yi kaybettikten sonra biz günlük yazmaya ancak başladık. Her şeyi hatırlamak istedik. Şimdi Hettie için günlük tutuyoruz. Dünyaya gelecek olan Hennie için de tutacağız. Yaşlandığınızda günlüklere bakıp bazen hüzünlenecek bazen de çok güleceksiniz.”

10- “Çocuklarınız hala nefes alıyorken her gece alınlarına bir öpücük kondurun. Her kahvaltıyı beraber yapın. Okulu beraber gidin. Üniversiteye beraber gidin. Evlenirken yanlarında olun. Çok şanslısınız. Bunu asla unutmayın.”

Anahtar Kelimeler:
Richard PringleHughie
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×