Bu haber kez okundu.

12 Haziran 2017 On Numara çekiliş sonuçları MPI Bilet Sorgulama Sayfası

On Numara çekilişi, Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta pazartesi çekilişi yapılan on numara Pazartesi günü çekiliyor. Bugün On Numara oyununun 775. hafta çekilişi gerçekleştirildi. İşte On Numara'nın bu haftaki kazandıran numaraları...

İŞTE ON NUMARA 12 HAZİRAN ÇEKİLİŞ SONUÇLARI BİLET SORGULAMA SAYFASI

Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe: İSTANBUL / ZEYTİNBURNU - TEKİRDAĞ / ÇORLU

GEÇEN HAFTA ON NUMARA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI 

On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen 1 kişi, 270 bin 840 lira 90 kuruş ikramiye kazandı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 bilen 72 kişi 2 bin 507 lira 85'er kuruş, 8 bilen bin 395 kişi 129 lira 60'ar kuruş, 7 bilen 14 bin 507 kişi 23 lira 90'ar kuruş, 6 bilen 90 bin 705 kişi 4 lira, hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyen 152 bin 85 kişi ise 3 lira 5'er kuruş ikramiye alacak.

Çekilişte büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kuponunu, Aydın'ın Efeler ilçesindeki bayiden yatırdığı belirtildi. Toplam 1 milyon 805 bin 594 lira 65 kuruş ikramiyenin dağıtıldığı çekilişte, kamuya 719 bin 972 lira 39 kuruş KDV ve şans oyunları vergisi olarak da 401 bin 243 lira 26 kuruş aktarıldı.

ON NUMARA NASIL OYNANIR?

On Numara oyunu için doldurulması gereken kuponlar üzerinde 1’den 80’e kadar sayıların bulunduğu kolonlar yer alır. Bir kolon içinde 80 sayıdan 10 tane işaretlenir. Çekilişe katılım için kolon sınırlaması yoktur. İstenilen sayıda kolon doldurularak çekilişe katılım sağlanabilir. On Numara oyunu kuponunda bulunan çoklu işaret kutucuğu işaretlenerek, oynanan numaralar 2, 3 ya da 4 çekiliş için oynanmış sayılabilir. On Numara çekilişi sonucunda 22 tane sayı belirlenir. Belirlenen bu sayılardan 6, 7, 8, 9 ve 10 bilen talihliler ikramiye almaya hak kazanırlar. Çekilişe katılan ancak hiçbir sayıyı doğru bilemeyenlere de Milli Piyango İdaresi tarafından ikramiye ödemesi yapılır.

On Numara çekilişlerine 18 yaşından küçük olanlar katılamaz. Katılsalar bile ikramiye alamazlar. Çekiliş için kuponların yetkilendirilmiş bayilerden alınması gerekir. Yetkisi olmayan yerlerden alınan biletlere ikramiye ödenmez. On Numara kuponu arka yüzüne isim ve soyisim yazılarak imzalanmalıdır. Bu, ikramiye kazanılması halinde ispat olarak kullanılır. 

ON NUMARA SAAT KAÇTA ÇEKİLİYOR?

MPİ Genel Müdürlüğünün Ankara Balgat’ta yer alan merkez binasında çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılan çekilişler her Pazartesi saat 21.15’te başlamaktadır.

Kazanan numaraların belirlenmesi ve vatandaşlara Milli Piyango İdaresi (MPİ) resmi sitesi üzerinden duyurulması ise teknik aksaklık olmadığı takdirde en geç 21.45’tir.

ON NUMARA OYUNUNUN ÖZELLİKLERİ

İdaremizce 06.08.2002 tarihinden itibaren yeni bir on-line Sayısal Oyun daha oynatılmaya başlatılmıştır.

On Numara adı verilen bu oyunda; oyun kuponlarının üzerindeki her bir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan, çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.

İştirakçiler, her bir kolonda, on adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. Oyuna istenilen sayıda kolonla katılmak mümkündür. Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaralar 2, 3 ve 4 çekiliş için de oynanabilir. On Numara oyununa sen-seç ile de katılmak olanaklıdır.

On Numara oyunu çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır. On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,

8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,

10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×