Öne Çıkanlar KPSS PUAN YORUMLARI Ortaöğretim sonuçları KPSS SONUÇ YORUMLARI İl Müftüleri Atama Kararnamesi aöf sonuçları

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi'ne öğrencilerden büyük ilgi

Küçükçekmece Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimini unutturmamak adına ''15 Temmuz Sergisi'' açtı. Sergide o geceyi anlatan çarpıcı fotoğraflar yer alıyor.

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi'ne öğrencilerden büyük ilgi

FETÖ'cü hainlere karşı milli iradenin direniş ruhunu gösteren fotoğraflar, Küçükçekmece Belediyesi'nin Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi’nde kurduğu ''15 Temmuz Sergisi''nde öğrencilerle buluştu. 15 Temmuz gecesi yaşananların birbirinden çarpıcı fotoğraflarla anlatıldığı sergi öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi - 2

Sergideki fotoğraflar arasında darbe girişimi gecesinde Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan komutanı alnından vurarak, darbenin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğraflarının yanı sıra o gece bedenini tanklara ve silahlara siper ederek şehit olan vatandaşların da fotoğrafları bulunuyor.

Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi

''İHANETİ UNUTTURMAYACAĞIZ''

Serginin açılışında konuşma yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, 15 Temmuz ihanet gecesinde Türkiye'nin büyük bir facianın eşiğinden döndüğünü belirterek, “Bu vatanı yine bu aziz milletimiz canlarını vererek korudu. 15 Temmuz gecesi yaşananlar hem bizler hem de yeni nesil için ibret verici. 15 Temmuz’da yaşanan ihaneti, iç ve dış düşmanlarımızı bilmeliyiz. Bu nedenle gençlerimizin 15 Temmuz’u unutmaması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ancak bilinçli bir nesille tüm düşmanlarımızı bertaraf edebiliriz” dedi.

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi her hafta ilçedeki farklı bir okulda Küçükçekmeceli öğrencilerle buluşmaya devam edecek.

Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi - 3

Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi - 4

Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi - 5

Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi - 6

- Basın Bülteni -

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×