Bu haber kez okundu.

2017 Anneler Günü ne zaman Anneme ne hediye alabilirim tavsiyeler

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü, 2017 yılı için 14 mayıs pazar gününe denk geliyor. Bu özel günde bizi dünyaya getirip büyüten o kıymetli annelerimizi mutlu etmek için birbirinden güzel hediyeler ile süpriz yaparak onları onurlandırmak gerekiyor.

2017 ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANACAK ?

Anneler Günü, her yıl olduğu gibi 2017'de de mayıs ayının ikinci haftasının pazar gününde kutlanacak. Yani anne günü bu sene 14 Mayıs’ta yapılacak.

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Anneler günü geleneği, Eski çağlarda Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Tarihte Anneler Günü, Antik Yunan halklarında kutlanmaktaydı. Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olarak kabul edilen Rhea için ilkbahar festivalleri düzenlenmekte ve bu özel gün kutlanmaktaydı.

ABD'de ise Anna Jarvis'in kaybettiği annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914'te kongrenin onaylamasıyla ABD'de genişledi ve kutlanmaya başlandı.

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER

Anneler Günü Annenize ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere alınabilecek hediye tavsiyeleri abchaber.com da. 
 
1) Çicek alabilirsiniz

2) Çikolata Yaş Pasta

3) Küçük Ev Aletleri ; mikrodalga fırın,çaymatik,çay çaydanlık alınabilir

4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları ; bıçak seti alınabilir

5) Giyim Eşyası ; gömlek , etek ,bluz alınabilir.

6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)

7) Cep Telefonu alınabilir. Cep telefonu en popüler hediyeler arasında başta geliyor.Bu özel aylarda etelefon operatörleri anneler gününe özel kampanyalar yapıyorlar.

8) Makyaj yapıyorsa makyaj malzemeleri alınabilir. Yine anneler gününe özel markalar güzel kampanyalar yapıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×