Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

3. Köprüye Buzlanma Erken Uyarı sistemi kuruldu

Her kış mevsiminde İstanbulluların çilesi haline gelen buzlanmalar trafiği felç ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl mega projeler için de önlem aldı.

3. Köprüye Buzlanma Erken Uyarı sistemi kuruldu
Mega projelerden Yavuz Sultan Selim Köprüsü de kış mevsimine hazırlanıyor. Kış aylarının gelmesiyle başlayan buzlanma ve aşırı yağışlar trafiği etkileyebiliyor. İşte bu yüzden de 3. Köprü ve çevre otoyollara, buzlanmaya karşı otomatik sprey sistemleri kuruldu.

Kışla mücadele kapsamında İstanbul'da 43 kritik noktada 'buzlanma erken uyarı sistemi' devreye girdi.

BUZLANMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kış önlemleri kapsamında devreye soktuğu buzlanma uyarı sistemi, asfalta yerleştirilen sensörler sayesinde buzlanmayı saatler öncesinden tespit edebiliyor. Bu sayede buzlanmanın önüne geçilebildiği gibi olası kazalara karşı da erken tedbir alınmış oluyor. Kısaca acil durumlarda buz uyarı sistemi devreye girmiş olacak.

3. KÖPRÜ'DE 72 ADET KAMERA BULUNUYOR

Kış aylarını sorunsuz geçirmek için gezici trafik ekipleri haftanın 7 günü 24 saat devriye görevinde olacak. Köprülerde yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta hemen müdahale edilecek. Öte yandan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 72 adet trafik kontrol kamerası bulunuyor. 360 derecelik görüş açısına sahip olan bu kameralar kaza anını hemen tespit edip ana merkeze bildirebiliyor.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×