Bu haber kez okundu.

3 Temmuz 2017 Aşırı Sıcaktan Tatil olan İller ?

Ülkemizi kasıp kavuran aşırı sıcaklar artarak devam ediyor .Yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile bayanlar, kronik rahatsızlığı olanlar ve engelliler için bazı illerde idari izinli olacaklar.Peki hangi illerde aşırı sıcaktan tatil oldu. Hangi ilde kamuda çalışan hamileler ve engelliler için tatil edildi işte detaylar.

Muğla’da yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile bayanlar, kronik rahatsızlığı olanlar ve engelliler Muğla Valiliği kararı gereğince bir günlük idari izinli sayılacaklar. 
Denizli'de de aşırı sıcaklar nedeniyle yarın engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu personeline izin verildi.

ANKARA VALİĞİNDEN SON DAKİKA BASIN AÇIKLAMASI

Hava Sıcaklığının Artması Nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Tarafından Alınan Karara İlişkin Basın Duyurusu 

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre, Ankara ilimizde hava sıcaklığının, 03/07/2017 Pazartesi günü yükselmeye devam edeceği tahmin edilmektedir. 

Sağlık Bakanlığının 2007/52 sayılı Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi kapsamında, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 02.07.2017 tarihinde, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. maddesi hükmüne göre, olağanüstü toplanarak Ankara İlindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan;

1. Hamile bayanlar,

2. Rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser  hastalıkları olanlar, 

3. Yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 03 Temmuz 2017 tarihinde idari izinli sayılmalarına karar vermiştir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MUĞLA VALİLİĞİNDEN AŞIRI SICAK AÇIKLAMASI

Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada, “Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre, ilimizde hava sıcaklığının 3Temmuz Pazartesi günü yükselmeye devam edeceği tahmin edildiğinden Muğla’daki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü idari izinli sayılacak” denildi. 

DENİZLİ VALİLİĞİDE AŞIRI SICAK AÇIKLAMASI YAPTI

Denizli'de ise aşırı sıcaklar nedeniyle yarın engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu personeline izin verildi. 

Denizli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Valimiz Ahmet Altıparmak'ın talimatıyla, Meteoroloji verilerine göre ilimizde 3 Temmuz 2017 pazartesi günü hava sıcaklığı 43 derece olacağından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalıkları olan personelimiz için 1 gün idari izinli olacaktır" denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×