Bu haber kez okundu.

30’lu yaşlardaki her kadının bilmesi gereken 11 güzellik tüyosu

30’lu yaşların olumlu bir çok tarafı olduğu gibi yüzümüzde kendini gösteren izler ile birlikte gelir. Göz çevrenizde hafiften kaz ayakları belirir ve artık dudak üstünüzde mimik çizgileriniz kendini göstermeye başlamıştır. Ancak 30’lu yaşların negatif etkilerinin önüne geçmek mümkün.

Artık cildiniz eskisi kadar dayanıklı değil ve bakıma ihtiyacı var. 20’li yaşlardaki taze cildinizi kaybetmek istemiyor ve yaşlılık belirtilerini geciktirmek istiyorsanız 30’lu yaşlara yaklaştığınızda cildinize en uygun olan ürünleri bir dermatolog eşliğinde belirlemeli ve düzenli olarak kullanmalısınız. Bu sayede cildinizdeki yaşlılık belirtilerini erteleyebilirsiniz.

İşte; 30’lu yaşlarda her kadının bilmesi gereken 11 güzellik tüyosu...
 

Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin


Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin!

Göz çevrenizdeki kaz ayakları, alnımızdaki ve dudak çevresindeli mimik çizgileri maalesef 30’lu yaşlarda ortaya çıkıyor. Bu durumun önüne geçmenin ilk kuralı vücudumuzu nemlendirmek. Bu saatten sonra nemlendicinizi çantanızdan eksik etmemelisiniz. Ayrıca yüzünüzü sabun gibi cildinizi kurutacak ürünlerle yıkamamalısınız. Göz çevreniz için de düzenli olarak göz çevresi kremi kullanmayı ihmal etmeyin.
 

Cildinizin ihtiyaçlarına kulak verin


Cildinizin ihtiyaçlarına kulak verin!

30’lu yaşlara yaklaştığınızda artık cildinize uygun olan cilt ürünlerini kullanmalısınız. Cildiniz ihmale gelmez!
 

Yüzünüz kadar vücudunuzda bakım ister


Yüzünüz kadar vücudunuzda bakım ister!

Yüzünüze gösterdiğiniz özeni vücudunuza da göstermelisiniz. Zira gün boyu dış etkilere maruz kalan elleriniz, ayaklarınız, bacaklarınız ve boynunuzun da bakıma ihtiyacı var.
 

Anti-aging ürünler kullanın


Anti-aging ürünler kullanın!

30’lı yaşlara yaklaştığınız dönemlerde düzenli olarak anti-aging ürünler kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu yaşlarda düzenli kullanacağınız anti-aging ürünler ilerleyen dönemlerde de canlı, dinç, diri ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.
 

Düzenli olarak dermatolog’a gidin


Düzenli olarak dermatolog’a gidin!

Cildiniz için kullanacağınız ürünleri asla kendiniz seçmeyin. 30’lu yaşlara yaklaştığınızda düzenli olarak dermatolog’a başvurmalı ve cildiniz için en uygun ürünleri birlikte seçmelisiniz.
 

Güneş ışınlarından korunun


Güneş ışınlarından korunun!

Direk olarak maruz kalacağınız güneş ışınları yaşlılık etkilerinin gözle görülür bir şekilde artmasına ve cildinizde lekelenmeye sebep olacaktır. Bu nedenle güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamalısınız. Cildiniz için en uygun olan yüksek koruma faktörlü güneş kreminizi sürmeden asla sokağa çıkmayın.
 


Cildinizi temizlemeden yatmayın!

Cildimiz gün içerisinde bir çok dış etkenlere maruz kalmakta ve kirlenmektedir. Bu sebeple yüzünüz için en uygun olan nemlendicili yüz temizleme ürünü edinmeli ve düzenli olarak yüzünüzü temizlemelisiniz. Cildinizi temizlemek için asla sabun kullanmayın. Zira sabunlar cildinizi kurutacağı gibi temizlerken yıpratır.

Ayrıca yüzünüzü her akşam yer çekiminin tersi yönde yani yukarıya doğru dairesel hareketlerle yıkadığınız takdirde, cildinizde oluşan yaşlılık belirtilerini de en aza indirebilirsiniz.
 

Ilık duş yapın


Ilık duş yapın!

Sıcak su ile duş yapanlara kötü haberim var. Sıcak su ile yapacağınız duş vücudunuzdaki nem oranının düşmesine neden olur. Uzun süre sıcak su altında kaldığınız takdirde cildiniz çok daha fazla kuruyacaktır. Aynı şekilde soğuk suda cildin kurumasına neden olur.

Unutmayın! Kuru cilt çok daha çabuk yaşlanır.
 

Sık peeling yapmayın


Sık peeling yapmayın!

Cildinizin ihtiyacı olduğu süre içerisinde peeling yapmanızı öneririm. Zira sık yapacağınız peeling, cildinizi yıpratmaktan öteye geçmeyecektir.
 

Bol sıvı tüketin


Bol sıvı tüketin!

Vücudumuzun yüzde 70’inin su olduğunu unutmayın. Gün içerisinde vücudumuzun ihtiyaç duyduğu kadar su tüketmeye özen gösterin. Ne fazla, ne eksik, tam da vücudunuzun ihtiyacı kadar su tüketin. Eğer su içmekten bıkıyorsanız bunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Mesela; sevdiğiniz aromalara sahip olan bitki çaylarından içebilirsiniz.
 


Kendinizi sevin!

Unutmayın! Her yaşın bir güzelliği vardır. Yaşınızı ve size getirdiklerini sevin, kucaklayın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×