Bu haber kez okundu.

6 Mayıs Sayısal Loto Sonuçları

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından her hafta Cumartesi akşamları çekilişi yapılan Sayısal Loto çekilişinin 1069. hafta çekilişi açıklandı.Peki Sayısal Loto sonuçları çıkan numaralar hangileri ? Kaç bildi ? Detaylar haberimizde.

6 MAYIS 2017 SAYISAL LOTO SONUÇLARI: 1 - 5 - 17 - 35 - 42 - 47

Sayısal Loto'nun 1069. hafta çekilişine göre, 6 bilen olmazken, 3 milyon 556 bin 327 lira 52 kuruş haftaya devretti. 5 bilen 157 kişi 4 bin 998 lira 35'er kuruş, 4 bilen 7 bin 713 kişi 76 lira 75'er kuruş ve 3 bilen 144 bin 36 kişi 11 lira 55'er kuruş ikramiye kazandı.

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ SAAT KAÇTA YAPILIYOR?

Milli Piyango İdaresi  tarafından noter huzurunda yapılan Sayısal Loto çekilişleri her hafta Cumartesi günü saat 21:15'te başlamaktadır. Kazanan numaraların belirlenmesi ve internet üzerinden vatandaşlara açıklanması ise 22.00 buluyor.

SAYISAL LOTO 1 MİLYON 692 BİN LİRA DEVRETTİ

Geçtiğimiz hafta yapılan Sayısal Loto çekilişi 1068. hafta çekilişinde 6 bilen olmadı ve 1 milyon 692 bin 890 lira 88 kuruş devretti. Öte yandan 5 bilen 171 kişi 4 bin 170 lira 15'er kuruş, 4 bilen 8 bin 719 kişi 61 lira 90'ar kuruş ve 3 bilen 153 bin 226 kişi 9 lira 85'er kuruş ikramiyenin sahibi oldu.Bu haftada devreden Sayısal Loto önümüzdeki hafta 5 Milyon TL yi geçeceği tahmin ediliyor.

SAYISAL LOTO OYUNUNUN ÖZELLİKLERİ

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  • (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  • (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×