Bu haber kez okundu.

Anne ve babanıza mutlaka söylemeniz gereken 10 cümle
Bugün Anneler Günü. Her yılın Mayıs ayının ikinci Pazar günü tüm dünyada Anneler Günü, her yılın Haziran ayının üçüncü Pazar günü de Babalar Günü olarak kutlanır. Ancak hem annelerimizi hem de babalarımızı sadece bugünlerde hatırlamak veya onlara yılda bir defa da olsun güzel bir gün yaşatmak elbette yetmez.

Anne ve babalarımıza her zaman kendilerini iyi hissetirmek gerekir. İlla ki hediye alarak değil. Onlara güzel cümleler söyleyerek de kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabiliriz. Sizler için anne ve babanıza mutlaka söylemeniz gereken cümleleri bir araya getirdik. Onlara bu sözleri söyleyerek daha mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

Her gün aklımdasınız, her an sizi düşünüyorum

Gününüz ne kadar yoğun geçse de ve gün sonunda yorgun olsanız bile anne ve babanıza her gün onları düşündüğünüzü söyleyebilirsiniz. Bu cümleyi onlara söyleyerek, aranızdaki özel bağı her an hissettiğinizi ifade edebilirsiniz. Bu cümle sayesinde hem annenizin hem de babanızın yüzünde güzel bir tebessüm görebilirsiniz.

Sizin çocuğunuz olmak beni gururlandırıyor

Anne ve babanıza onların çocuğu olduğunuz için gurur duyduğunuzu söyleyin. Ayrıca onlara hayatınızda oldukları için çok şanslı olduğunuzu da ifade edin. Size verilen tüm emeklerin karşılığını vermek için elinizden geleni yaptığınızı ve gerçekten onların çocuğu olmayı hak etmek istediğinizi belirtin.

Yaptığınız her şey için size sonsuz teşekkürler

Anne ve babalar her zaman çocuklarının iyi bir birey olmaları için mücadele ederler. Yemezler yedirirler, içmezler içirirler, giymezler giydirirler. Bunları ömür boyunca unutmamak hepimizin boynunun borcu. Bunları ifade etmek için onlara mutlaka teşekkür edin, minnettar olduğunuzu ve onlar sayesinde kendinizi daha güçlü hissettiğinizi de söyleyin.

Sizleri çok özlüyorum

Eğer anne ve babanızdan uzak bir yerdeyseniz; onları ne kadar çok özlediğinizi ifade edin. Aileniz sizin uzak bir yere gitmenize sıcak bakmadılarsa, o zaman da bu uzaklığın sizin için en iyisi olduğunu açıklayın. Hayallerinizi ve hedeflerinizi bu şekilde gerçekleştirebileceğinizi düşündüğünüzü ve bu konuda anne ile babanızın desteklerini arkanızda hissettiğinizi söylemeyi de unutmayın.

Beni daha iyi bir birey haline getirdiniz

İster iş hayatına atılan birisi olun isterseniz öğrenci, anne ve babanızın her zaman sizi desteklediğini ve bu desteklerini hissetiğinizi onlara söyleyin. Kimseye hayal kırıklığı yaşatmadan, en iyi şeyleri başarmak istediğinizi de ifade etmekten çekinmeyin.

Benim için yaptığınız tüm fedakarlıklar, hem aklımda hem de kalbimde

Tüm anne ve babalar çocuklarını severler. Ancak her anne veya baba birbirinden farklı fedakarlıklar yaparlar. Bazıları büyük fedakarlıklar içinde olurken bazıları ise küçük fedakarlıklarla bizlere faydalı olurlar. Büyük ya da küçük hiç fark etmez. Anne ve babalarımızın fedakarlıklarını unutmadığınızı, her zaman aklınızda olduğunu kesinlikle söyleyin.

Hayatta en korktuğum şey sizleri birgün kaybetmek

Elbette hepimiz bir gün bu dünyadan göçüp gideceğiz. Anne ve babalarımızda öyle. Onları kaybetmekten korktuğunuzu söyleyin ve ekleyin. Öyle bir acıyla nasıl baş edebilirim bilmiyorum.

Sizden özür dilerim

Annelerimiz, babalarımız ve hatta çocuklarımız; hayattaki herkes hata yapabilir. Eğer sizde anne ve babanıza karşı hatalar yaptıysanız, onlardan mutlaka özür dileyin. Her hatanızda pişman olduğunuzu ve her hatanın sonrasında ise yeni şeyler öğrendiğinizi açıklayın. Geriye dönüp baktığınızda gerçekten yaramaz bir çocuk gibi davrandığınızı onlara ifade edin.

Siz, benim hem en yakın dostlarım hem de süper kahramanlarımsınız

Anne ve babalarımızın yerini kesinlikler başka biri dolduramaz. Her zaman dertlerimizde, sıkıntılarımızda ve neşeli anlarımızda ortak olduklarını unutmamak gerekir. Bu sebeple onlara sizin en yakın dostunuz olduklarını söyleyin. Size verdikleri hayat için değil, ihtiyaç duyduğunuz her anda sizin yanınızda oldukları için de kendi gözünüzde onların birer süper kahraman olduklarını ifade edin.

Her daim sizi seviyorum

İster anne olun ister baba. Çocuklarınızdan neyi duymak istiyorsunuz? buna siz karar verin. Ancak kendi anne ve babanıza onları her zaman seveceğinizi ve ömür boyu kalbinizin tam merkezinde olduklarını da söylemeyi ihmal etmeyin.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×