Bu haber kez okundu.

Antibiyotik içen minik Mustafa kör oluyor
Küçük Mustafa, bademcik ameliyatı oldu. Operasyon sonrası boğazında oluşan iltihap nedeniyle antibiyotik kullandı. Söz konusu antibiyotik, milyonda bir görülen yan etkisiyle Mustafa'yı kör olmanın eşiğine getirdi. Ailesi minik Mustafa'nın kurtuluşunun kök hücre nakli ile mümkün olduğunu ve bunun için hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi.

VÜCUDU VE KORNEALARI YANDI

Mustafa'nın en büyük hayali, eskiden olduğu gibi Beşiktaş'ın maçlarını izleyebilmek bir de okuluna dönebilmek. Uşak'ta yaşayan 9 yaşındaki Mustafa Ataseven, milyonda bir görülen bir hastalığa yakalandı. Soğuk algınlığı için kullandığı antibiyotiğin yan etkisi sonucu görme yetisini kaybetti.

AİLENİN TEK UMUDU 'KÖK HÜCRE NAKLİ'

Göz korneası yanan minik Mustafa, adeta eve hapsoldu. Anne Naciye Ataseven, antibiyotik kurbanı olan çocuğunun kör olmaması için tek umutlarının kök hücre nakli olduğunu söylüyor. Türkiye'de yapılamayan kök hücre nakli için aile bu ameliyatı yapan ülkelere tek tek başvuruda bulundu. Ancak bu ülkelerden olumlu yanıt sadece İtalya'daki bir doktordan geldi. Aile İtalya'daki kök hücre nakli masraflarını karşılamalarının mümkün olmadığı söylüyor ve yetkililerden destek istiyor.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×