Bu haber kez okundu.

Bebeğin cinsiyeti ne zaman anlaşılır?

Hamile olduğunu öğrenen her bayan mutlaka bebeğin öncelikle sağlıklı olmasını temenni eder fakat yine de cinsiyeti merak etmekten kendini alamaz. Bebeğin cinsiyetinin önceden belirlenmesi bebek adına yapılan hazırlıklar açısından da önemlidir. Bebek odasının rengi, bebek kıyafetleri, bebek oyuncakları; hepsinin seçimi bebeğin cinsiyetine bağlıdır. Bu yüzden bebeğin cinsiyeti ne kadar erken öğrenilirse hazırlıklar da daha sağlıklı yapılabilir.

Halk arasında eski zamanlardan beri bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için çeşitli inanışlar var olmuştur. Örneğin eğer kız bebek bekliyorsanız tatlı, meyve ve portakal suyuna aşerdiğiniz söylenir. Ayrıca kız bebekler annenin güzelliğinden alacağı için anne hamilelik boyunca güzelliğini kaybeder. Genellikle annenin sağ göğsü sol göğsünden belirgin derecede daha büyük olur. Karnın yuvarlak bir şekilde genişlemesi de kız bebek belirtileri arasındadır. Eğer annenin canı ekşi ve tuzlu besinler çekiyorsa, et tüketimi arttıysa bu daha çok erkek bebek belirtileri arasındadır. Annenin karnı dışa doğru büyür. Ayaklarda soğukluk ve baş ağrısı da bebeğin erkek olduğuna yorumlanır.

Günümüzde artık bebeğin cinsiyeti kolaylıkla belirleniyor. Bunun için kısa bir süre beklemeniz gerekse de doğumdan önce bebeğinizin cinsiyetini biliyor olacaksınız. Hamileliğin üçüncü ayının sonunda her ne kadar bebeğin cinsiyeti öğrenilebilse de genel olarak dördüncü ayda kesin bir şekilde belli olur. Alttan muayenede yanılma payı vardır çünkü bazen doktor bebeğin organını göremez ve bebeğin kız olduğuna kanaat getirir. Bu nedenle ultrason en kesin sonucu verecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×