Bu haber kez okundu.

Belediye çalışanı şair ikinci şiir kitabını yayınladı

Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yapan Temel Kılınçarslan’ın ikinci şiir kitabı ‘Sen Çok Güzelsin’ sevenleriyle buluştu. Kılınçarslan, ’‘Sen Çok Güzelsin’’ in yayımlanmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen, kitabın büyük ilgi gördüğünü söyledi. 

“SEN ÇOK GÜZELSİN’İ PEYGAMBERİMİZİ (SAV) DÜŞÜNEREK YAZDIM”

Kitabın kapak ismi olan ‘‘Sen Çok Güzelsin’’ adlı şiiri Peygamber Efendimiz (SAV) için yazdığını kaydeden Kılınçarslan, 208 sayfalık şiir kitabında her çeşit şiirin yer aldığını, kitabda ilk şiir kitabı olan ‘Netlik Yok’taki şiirlere de yer verdiklerini kaydetti. 

Temel Kılınçarslan

“ŞAİRLER DE DEVLET SANATÇISI OLSUN”

İkinci şiir kitabını çıkarmanın mutluluğunu yaşayan Temel Kılınçarslan, ortaokul yıllarında şiirle tanıştığını belirterek, “Ortaokulda anne konulu bir şiir yarışması olmuştu. Yazdık. 4 arkadaş finale kalmıştık. Benim yazdığım şiir birinci olunca bu beni teşvik etti” dedi.

Türkiye’de şairlere de sahip çıkılmasını isteyen Kılınçarslan, “Neden sadece sinema ve tiyatro oyuncuları devlet sanatçısı oluyor? Şairlere de devlet sanatçısı ünvanı verilmeli. Şiire sahip çıkmak şaire sahip çıkmakla olur” diye konuştu.

- Basın Bülteni -

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×