Öne Çıkanlar survivor 29 nisan ada konseyi feto 30 nisan 2017 survivor yeni bölüm fragmanı ada konseyinde en çok kimin adı yazıldı 689 KHK ile göreve iade edilen isim listesi tam liste

Bucalı minik Su Kaşifleri Londra'da Dünya birincisi oldu

Tüm Türkiye'deki Su Kaşiflerini temsilen ülke birincisi olarak Londra'daki final yarışmasına giden Bucalı minikler, 11 ülkenin Su Kaşifi ekipleri arasından dünya birincisi seçildi.

Bucalı minik Su Kaşifleri Londra'da Dünya birincisi oldu
Hayatımızın vageçilmezi olan suyun önemini ve israf edilmemesi konusunda farkındalık yaratmak için Türkiye’de Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı'nın HSBC Su Programı desteğiyle yürütülen ''Su Kaşifliği Programı'' nihai sona ulaştı.

Dünyada 11 ülkeden 8-14 yaş grubundaki binlerce öğrencinin katıldığı 'Su Kaşifleri Yarışması'nda kazanan belli oldu. Programın 2. döneminde Türkiye birincisi olarak Londra'daki finallere katılma şansı elde eden İzmir Buca Şerif Tikveşli İlkokulunun su kaşifi öğrencileri 'DÜNYA BİRİNCİSİ' olarak geri döndü.

Bucalı Su Kaşifleri
Su Kaşifleri Sercan Karagöz - Fatih Onan

24 Ekim'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan uçakla Londra'ya giden Şerif Tikveşli İlkokulu Su Kaşifi ekibi'nin başında projenin okul koordinatörlüğünü üstlenen Sınıf Öğretmeni Duygu Banu Sipahi, öğrenciler Fatih Onan ve Sercan Karagöz yer aldı. Su Kaşifleri ekibi 26 Ekim'de Türkiye'ye geri dönecek. Ekip dünya birinciliği fotoğraflarını ise sosyal medyadan paylaştı.

İŞTE DÜNYA BİRİNCİSİ SU KAŞİFLERİNİN FOTOĞRAFLARI

SU KAŞİFLERİ


Su Kaşifi öğrenciler: Sercan Karagöz ve Fatih Onan, Öğretmen Duygu Banu Sipahi

Bucalı Su Kaşifleri Londra

ÜÇÜNCÜ DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLADI

Su Kaşifi, üçüncü döneminde tüm Türkiye'de ilkokul ve ortaokullarda uygulanmaya başlayacak. Tüm okulların başvurabileceği bu dönem için öğretmenlere yönelik İstanbul ve İzmir'de yapılacak olan toplantı tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacak. İlgilenenlerin webinar için uygun olan tarihleri mikado@sukasifi.org 'a e-posta adresine göndermeleri yeterli olacak.

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×