Bu haber kez okundu.

Bunu da yaptılar! Çöpten çıkan ekmekler pasta oluyor

Gıda terörünün yaşandığı yer İstanbul Esenyurt'taki bir sanayi sitesi. Gıda sahtekarları sokaklardan topladıkları ekmekleri pastanelere unlu mamul yapımı için satıyorlar. Bir ihbar üzerine harekete geçen Esenyurt Zabıta ekipleri, gıda sahtekarlarının vatandaşın sağlığını tehdit eden depo görünümlü imalathaneye baskın düzenledi.

Sıradan bir depo gibi görünen imalathanenin içerisine giren ekipler kendilerini tam bir ekmek çöplüğünde buldu. Geri dönüşüm merkezi haline getirilmiş imalathanenin sahibi ise ortalarda yok. Çünkü o kişi ekmeklerin dönüştürüldüğü bu depoya neredeyse hiç uğramıyor. Para ödememek için yabancı işçileri çalıştırıyor. Onlarda neden burada çalıştıklarını bile bilmiyorlar. Çöpten toplanan ekmekler ilk olarak dev fırınlarda kurutuluyor ve daha sonra makinelerde ufalanarak un haline getiriliyor. Çuvallara konulanlar ise pastanelere unlu mamul yapılmak üzere gönderiliyor.

Esenyurt Zabıta ekibindeki bir yetkili, ekmeklerin ufalanarak galeta unu kıvamına getirildiğini ve bunların çıtır tavuk denilen gıda maddelerini üreten firmalar tarafından da kullanıldığını, kuş yemi olarak kuşlara verildiğini ve kasapların da kıyma içerisine koyarak kullandıklarını söyledi.

Ekipler, yabancı uyruklu işçileri imalathaneden çıkardıktan sonra geri dönüşüm merkezi haline getirilen imalathaneyle ilgili tutanak tuttu. Ardından da kapısını mühürledi.

Kaynak: 24 TV

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×