Bu haber kez okundu.

‘Çeşitlilikte Birlik projesi’ kamu aktörlerine aktarılacak

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni altında ‘Çeşitlilikte Birlik Projesi’ Küçükçekmece’de geliştirilerek, uygulanmaya devam ediyor.

Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi ve Ayşe Hatun Özen Vakfı tarafından yürütülen proje kapsamında, roman vatandaşların kamu hizmetleriyle ilgili istekleri konusunda bölgeye hizmet eden kamu aktörlerine proje hakkında bilgiler verilecek.  Program çerçevesinde, Küçükçekmece Halk Eğitimi Merkezi ve Ayşe Hatun Özen Vakfı’nın verdiği eğitimler dışında proje içersinde yer alan kardeşlik seminerlerinde ve söyleşiler de roman vatandaşlara kamu hizmetleriyle ilgili bilgilendirilmeleri konusunda kurum yetkililerinden yardım istenecek. Projedeki hedef kitlenin ( Roman vatandaşların) kamu hizmetleriyle ilgili isteklerinin değerlendirilmesi ve bu isteklerinin değerlendirilerek projeye katkı sağlanması istenecek. Böylelikle roman vatandaşların sosyal entegrasyonlarının sağlanarak istihdam edilebilirliklerinin artırılması da hedefleniyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü’dür.

Projenin toplam bütçesi 124.391,78 Avro olup, bu tutarın 12.638,20 Avro’luk kısmı Küçükçekmece Halk Eğitimi Merkezi, AHEV‘nın eş finansman katkısıdır.

Çeşitlilikte Birlik’ projesinin yaygınlaşması ve geliştirilmesi adına önemli bir adım olarak düzenlenen toplantıda, Proje Koordinatörü Serap Sevencan Çınar proje hakkında katılımcıları bilgilendirecek.

TARİH: 8 ŞUBAT ÇARŞAMBA
SAAT: 10.00
YER: KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKANLIĞI
İletişim No: Demir Ali Şahin 0536 683 42 12

- Basın Bülteni - 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×