Bu haber kez okundu.

Gençlerde internet bağımlığına dikkat!

Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve BAYAMER’in (Bağımlılıkla Mücadele Danışmanlık ve Rehabilitasyon Merkezi) düzenlediği ''Bağımlılıkla Mücadele Seminerleri'' başladı. Uzman Klinik Psikolog Merve Yıldız'ın katılımıyla yapılan ilk seminer Tasev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Seminerde Yıldız, internet bağımlılığı hakkında önemli bilgiler verdi.

İNTERNET BAĞIMLILIĞI GENÇLERDE ÇOK YAYGIN

Uzman Klinik Psikolog Yıldız, internet bağımlılığının özellikle gençlerde çok yaygın olduğunu belirtti. Gençlerin zararlarını erken dönemde görmedikleri için bu durumun kendileri için bir sorun olarak görmediklerine de dikkat çekti.

“GENÇLERDE OYUN BAĞIMLILIĞINA DİKKAT’’

Yıldız; günümüzde oyun bağımlılığının da gün geçtikçe yaygınlaştığını ifade ederek, “Gençlerin giderek oyun başında daha fazla zaman geçirmesi, aile ya da arkadaşlarla birlikte vakit geçirmek yerine oyun oynamayı tercih etmesi ve oyunlarda alınan başarıları gerçek hayattaki başarılardan daha çok önemsemeye başlaması oyun bağımlısı olduğunu gösterir.  Bu durum gençlerde ders notlarının düşmesi, devamsızlık sorunları, uykusuz kalma ve derslerden sıkılmak gibi sorunları beraberinde getirir” diye konuştu. Psikolog Yıldız, gençlere  “Bağımlı olmayın, özgür kalın, özgür yaşayın” tavsiyesinde bulundu. 

SEMİNERLER FARKLI OKULLARDA DEVAM EDECEK

BAYAMER’in Uzman Psikologları Sema Balık Okutan, Merve Yıldız ve Tuğba Balık, 30 Mart- 12 Mayıs tarihleri arasında Küçükçekmece’deki farklı okullarda öğrenci ve ebeveynlerle bir araya gelerek, sigara, teknoloji ve madde bağımlılığını anlatacak.

- Basın Bülteni -

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×