Bu haber kez okundu.

Göz altı morlukları için pratik mücadele önerileri
Evet yanlış duymadınız. Sadece evinizde, elinizin altında bulunan malzemelerle göz altı morluklarınıza savaş açabilirsiniz. Sizler için araştırıp derlediğimiz göz altı morlukları ile pratik mücadele önerilerini yazımızda derledik.

Bir çok kadında genetik olarak da görülebilen göz altı morlukları, genel olarak stres, yorgunluk, uykusuzluk ve kötü beslenmeye bağlı olarak da gelişebiliyor. Yaşında ilerlemesi, inci çizgi ve kırışıklıkların artmasıyla bu sorunla mücadele etmek neredeyse imkansız hale geliyor. Size önerim çok geç olmadan aşağıdaki bilgilerle göz altı torbalarınıza ve morluklarınıza müdahale edin.

İlk önce kaynağını araştırın!

Öncelikle göz altı morluklarınızın kaynağını araştırmanızı öneririm. Zira göz altı morlukları, yukarıda belirttiğim gibi yorgunluk, uykusuzluk ve aşı stres nedeniyle oluşabileceği gibi genetik faktörlere bağlı olarak da gelişebiliyor. Bunun için öncelikle bir cilt uzmanına görünmenizde fayda var.

Eğer doğuştan yani genetik olarak göz altı morluklarına sahip değilseniz, göz altı morluklarınız yaşam şartlarınıza bağlı olarak gelişiyorsa, sorununuzun çözümü çok daha basit. Ancak genetik faktörlere bağlı göz altı morluklarına sahipseni, işiniz çok daha zor. Bu durumda en yakın dostunuz kapatıcılar olacaktır.

Şimdi genetik olmayan göz altı morluklarını gidermede etkili olan pratik çözümlere değinelim!Buz kompresi yapın!

Sabah uyandığınızda şiş ve yogun görünen gözlerle uyanıyorsanız, uyanır uyanmaz buzla kompres yapmanızı öneririm. Zira göz çevrenize yapacağınız buz kompresi, göz çevrenizdeki kan dolaşımını hızlandıracağı gibi gözlerinizdeki şişikinliği de azaltacaktır. Ayrıca her saba yapacağınız buz kompresi gözlerinizi güne hazırlayacak ve daha dinç olmanızı sağlayacak.

Ayrıca dilerseniz papatya çayı hazırlayarak buz haline getirebilir ve bu çayı sabah kalktığınızda göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Yorgunluk, şişkinlik ve kızarmalarda oldukça etkili olan papatya çayı, gözlerinizi dinlendirecektir.Göz altı morluklarında poşet çay mucizesi!

Evlerimizde veya işyerimizde pratik oldukları için kullandığımız poşet çayların gözaltı morlukları ve şişliklerinde mucize yarattığını biliyor muydunuz?

Siyah çay ve yeşil çay başta olmak üzere papatya, ıhlamur ve lavanta gibi çayları içtikten sonra poşetlerini sakın atmayın. Buzdolabına koyarak soğuttuğunuz çay poşetlerini gözlerinizin üzerine koyarak kompres yapabilirsiniz. Sonuçlarına şaşıracaksınız!Soğuk kaşık ile gelen pratik mucize!

Ben buz, çay poşeti v.s gibi şeylerle uğraşamam, bana daha pratik önerilerle gelin diyenler için hiç uğraş vermeyeceğiniz bir çözüm önerimiz var. Evinizde bulunan kaşığı buzlukta 15 - 20 dakika beklettikten sonra gözaltlarınıza bu kaçık ile masaj yapabilirsiniz. Soğukluğunu kaybedene kadar göz altlarınıza tuttuğunuz kaşık, göz yorgunluğunu ve şişkinliğini azaltacaktır.Organik süt mucizesi!

Göz altlarında oluşan morluklar ve şişliklerle savaşmada oldukça etilidir. Uygulamasına gelince, temiz bir gazlı beze bir miktar organik süt dökün ve göz altlarınıza yerleştirin. ortalama 15 ila 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bir kaç uygulama sonrasında organik sütün göz altlarınızda yarattığı mucizeye şahit olacaksınız.Gözler için olmazsa olmaz patates mucizesi!

Yatıştırıcı özelliği sayesinde gözlerinizi dinlendiren ve kızarıklıkları alan patates, gözaltı morluk ve şişlikleri için kullanabileceğiniz en pratik çözümlerden biridir. İnce ince dilimlediğiniz patatesi gözlerinizin üzerine koyarak gözlerinizi dinlendirebilirsiniz.Morluklar için salatalık mucizesi!

İçerisinde bulunan enzimler sayesinde göz altında oluşacak morluklar ve şişlikler için birebirdir. Yine patateste olduğu gibi ince dilimleyerek gözlerinize yerleştirdiğiniz salatalık dilimleri göz altında oluşan koyu renklerin açılmasını sağlayacaktır.

Dilerseniz salatalık ve patatesi rendeleyerek karıştırabilir ve göz altlarınıza koyabilirsiniz. Ancak suyunu süzmeden ve eşit miktarda yapmaya özen gösterin.
Bunun için, 1 adet patates ve 1 adet salatalığı rendeleyin, suyunu süzmeden eşit miktarlarda karıştırın ve göz altlarınıza yerleştirin. ortalama 20 ila 25 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.

İlk önce her akşam yatmadan önce ve daha sonra yani iyileşme sürecinde gün aşırı uygulayabileceğiniz bu kür ile göz altı morluklarınız ve şişlikleriniz ile etkili bir şekilde mücadele etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca uygulama sonrasında küçük bir miktar tatlı badem yağı ile saatin tersi yönünde masaj yaparak gözlerinizi rahatlatabilirsiniz. Masaj sonrası yüzünüzü yıkamadan uyuyabilirsiniz. Ayrıca tatlı badem yağının doğal bir nemlendirici olduğunu da hatırlatmak isterim.

Sizlere yorgunluk, aşırı stres, uykusuzluk ve beslenmeye bağlı gelişen göz altı morlukları ve şişlikleri için pratik çözüm önerileri sunduk. Ancak size sunduğumuz önerileri kullanmadan önce cildinizde test etmenizi öneririm. Zira herkesin cilt yapısı ve metabolizması farklılık göstermektedir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×