Bu haber kez okundu.

Hava durumu 8 Aralık okullar tatil İstanbul'a kar geliyor

Kar yağışı fena bastırdı. İstanbul'a ne zaman kar yağacak? sorusu da son hava durumu raporlarında yanıt buldu. Meteoroloji tahminlerine göre İstanbul'a önümüzdeki hafta kar geliyor. Son dakikada gelen hava durumu ise Orta ve Doğu Karadeniz'de yoğun kar yağışının devam ettiği yönünde. Kar uyarısı verilen Sinop, Amasya, Çorum, Samsun, Rize, Trabzon, Ordu, Tokat, Artvin ve Ardahan'da yağışlar devam ederken, 3 ilde de okulların tatil edildiği haberi verildi.

8 ARALIK PERŞEMBE KAR TATİLİ OLAN İLLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son hava durumu tahmin raporları yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı olduğunu gösteriyor. Yağışların yoğun olarak devam ettiği Ordu, Bolu ve Karabük illerinde ise okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

ORDU'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, akşam saatlerinden sonra etkili olan kar yağışı nedeniyle Mesudiye, Akkuş, Ulubey, Gürgentepe, Çamaş, Kumru ve Korgan ilçelerinde okulların bugün tatil edildiğini duyurdu. Açıklamada, Ünye ilçesinin Yenikent ve Pelitliyatak Mahallelerindeki okulların da tatil edildiği belirtildi.

Ordu hava durumu

8 Aralık Ordu hava durumu raporuna göre bugün kentte kar yağışı var. Hava sıcaklığının en düşük 1, en yüksek 3 derece olduğu kentte öğleden sonra kar yağışı kesilecek. Ordu'da hava Cuma ve Pazar günü çok bulutlu, Cumartesi günü ise Yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

BOLU'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Bolu Valili Aydın Baruş konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, kentte devam eden kar yağışı sebebiyle Mengen İlçesi'nde yaşanan olumsuz hava koşulundan dolayı eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Bolu hava durumu

Bolu'nun büyük bir kesiminde bugün kar yağışları görülüyor. Kent merkezinde çok bulutlu bir hava hakim. Hava sıcaklığı en düşük -7, en yüksek 2 derece. Kent genelinde Cuma günü çok bulutlu, Cumartesi yine kar yağışlı bir havanın olması bekleniyor.

KARABÜK OKULLAR TATİL Mİ?

Karabük Valiliği'nden yapılan kar tatili açıklamasında, sabah saatlerinde etkisini gösteren kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği belirtilerek, Karabük merkez ve Safranbolu, Eskipazar, Yenice, Ovacık ve Eflani ilçelerinde örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tatil edildiği aktarıldı. Ayrıca kent genelindeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de tatil süresince idari izinli sayıldığı ifade edildi.

Karabük hava durumu

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK? TARİH VERİLDİ

İSTANBUL hava durumu tahmin raporuna göre kar ne zaman yağacak sorusunun da yanıtı verilmiş oldu. Buna göre 14 Aralık Çarşamba günü İstanbul'da kar yağışı bekleniyor. Aynı gün Türkiye'nin büyük bir bölümünde kar yağışı ile buzlanma ve don olaylarının da meydana geleceği tahmin ediliyor.

İstanbul hava durumu - 14 Aralık 2016

KAR UYARISI VERİLEN İLLER

Meteoroloji bazı iller için kar uyarısı verdi. Son hava durumu tahminlerine göre Samsun ve Trabzon'da kar yağışı bugün öğlen saatlerine kadar devam edecek. Ayrıca Sinop, Amasya, Çorum, Rize, Ordu, Tokat, Gümüşhane, Artvin, Ardahan'da da yoğun kar yağışlarının etkili olduğu bildirildi. Söz konusu illerin yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 20 santimi bulabileceği kaydediliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×