Bu haber kez okundu.

İstanbul yılbaşı toplu ulaşım saatleri ve alınan tedbirler belli oldu

Yeni yıla girmeye sadece saatler kala İstanbul'da yılbaşı kutlamalarına yönelik hem ulaşım hem de güvenlik konusunda bazı düzenlemeler yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü 31 Aralık gecesi vatandaşların güvenliğini sağlamak için 17 bin polisin görev yapacağını duyururken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'de raylı sistem hatlarının 1 Ocak 2017 Pazar saat 02.00'ye kadar hizmet vereceğini açıkladı. Öte yandan Taksim'de yapılması planlanan yılbaşı kutlamaları için Beyoğlu'na çıkan bazı yolların da trafiğe kapatılacağı belirtildi.

GÜVENLİK İÇİN 17 BİN POLİS GÖREVLENDİRİLDİ

2017 yılına girerken İstanbul'da herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri alındı. Bazı ilçelere TIR ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların girişi yasaklanırken, 17 bin polisin de görev yapacağı öğrenildi. Güven Timleri Şuba Müdür Yardımcısı Zafer Baybaba, yılbaşı gecesinde alınacak tedbirlere ilişkin bazı bilgiler verdi. Baybaba, Beyoğlu ve İstiklal Caddesi'nde 5 bin polisin görev yapacağını toplamda ise 17 bin polisin vatandaşların huzuru ve güvenliği için mesaide olacağını açıkladı.

Baybaba, geçen yılbaşından farklı olarak bu yıl ulaşım yapılan iskele, vapur, havalimanları, metro, metrobüs ve tramvaylarda da çeşitli tedbirlerin alındığı kaydetti. Amaçlarının vatandaşların huzurlu bir yılbaşı geçirmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Baybaba, Taksim Meydanı'na konuşlandırılacak olan canlı yayın aracı ile 96 sabit ve 40 hareketli kameradan olan biten herşeyin izleneceğini söyledi. Baybaba, kutlamalar için Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ne gelenler için de 40 noktada arama noktalarının oluşturulduğunu kaydetti.

YILBAŞI GECESİ İETT SEFERLERİ

İstanbul'da yılbaşı gecesi toplu ulaşımın nasıl sağlanacağı ise merak ediliyordu. İETT internet sitesinden yılbaşı ek sefer açıklaması yapıldı. Kurumdan yapılan açıklamada 18 ek seferin daha yılbaşı gecesi halka hizmet vereceği açıklandı.

31 Aralık 2016 ile 1 Ocak 2017 (Yılbaşı gecesi) tarihinde gece çalışacak olan hatlar şöyle; 15F (Beykoz-Kadıköy), 11ÜS (Sultanbeyli-Üsküdar), 130A (Tuzla-Kadıköy), E10 ve SG1 (Sabiha Gökçen Havaalanı-Kadıköy), E3 ve SG2 (Sabiha Gökçen Havaalanı-4. Levent), 222 ve 17 (Pendik-Kadıköy), 19Z (Zümrütevler-Kadıköy), 122C (Tepeüstü-Mecidiyeköy), 15 (Beykoz-Üsküdar), 76D ve 89C (Bahçeşehir-Taksim), 55T (Gaziosmanpaşa-Taksim), 25G (Sarıyer-Taksim), 40 (Rumeli Feneri-Taksim) ve 34G Metrobüs.

RAYLI SİSTEM GECE 02.00'YE KADAR ÇALIŞACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden raylı sistem seferlerinin yılbaşı gecesi saat 02.00'a kadar devam edeceği duyuruldu. Açıklamada, ''31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece Marmaray hattı seferleri de dahil tüm raylı sistem hatları, 02.00'ye kadar hizmet verecek.Yılın son gecesi için İstanbul'da tüm raylı sistem hatlarının saat 02.00'ye kadar uzatıldı. Teleferik hatları ise 22.00'de işletmeye kapatılacak.'' denildi.

İSTANBUL'DA YILBAŞI GECESİ TRAFİĞE KAPALI YOLLAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 31 Aralık 2016 Cumartesi saat 16.00'dan itibaren Taksim Meydanı ve Beyoğlu'na çıkan bazı yolların trafiğe kapatılacağı açıklandı. Sürücüler için alternatif güzergahlar listesinin de yayımlandığı ''Yılbaşı gecesi İstanbul'da trafiğe kapalı yollar ve alternatif güzergahlar'' bilgisine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×