Bu haber kez okundu.

Kabak Çekirdeği 5 Yaşındaki Kızı Yatağa Mahkum Etti

Üç yıl önce Manisa meydana gelen üzücü olayda, henüz 2 yaşındayken nefes borusuna kabak çekirdeği kaçan küçük kız uzun süre nefessiz kaldı. Beyin hücreleri ölen talihsiz çocuk 3 senedir yatağa mahkum yaşıyor.

PARKTA ANNEANNESİYLE OYNUYORDU

Her şey 2 yaşındaki Beyza'nın anneannesiyle parkta oynadığı sırada ağzına attığı kabak çekirdeğiyle başladı. Nefes borusuna kaçan çekirdek minik kızı nefessiz bıraktı. Beyin hücreleri ölen Beyza Gürcan o günden beri yatağa mahkum yaşıyor. Yaşıtları gibi oldukça hareketli bir kız çocuğu olan minik Beyza bugün 5 yaşında ve son 3 yılını serabrel palsi rahatsızlığıyla yatağa ve cihazlara bağlı olarak geçiriyor. Karnından beslenen ve solunum yapabilmesi için trakeostomi takılan minik Beyza'nın yeniden eski sağlığına kavuşabilmesi için bütün birikimlerini harcayan ailesi ise artık masraflara yetişemez duruma geldi. Kızlarında enfeksiyon riski olduğunu için fizik tedavi merkezlerine gidemediklerini ve evde bire bir fizik tedavi uygulanmasını gerektiğini anlatan aile bu uygulamanın pahalı olması nedeniyle karşılayamaz duruma geldiklerinden dolayı Sağlık Bakanlığından yardım istedi.

AİLE TEDAVİYE ARTIK YETİŞEMİYOR

İlk iki yıl ellerindeki bütün imkanları kullanarak kızlarının tedavilerini sürdüren aile ise artık tedaviye yetişemediklerini belirterek Sağlık Bakanlığından evde fizik tedavi imkanının sağlanmasını istedi. Tek isteğinin kızlarının yeniden eski sağlığına kavuşması olduğunu kaydeden baba Mustafa Gürcan, Evladımın eski sağlığına kavuşmasını, vatanına, milletine faydalı bir birey olmasını istediğini söyledi. Hastalığın tedavi masraflarının çok yüksek olduğunu dile getiren acılı baba, maddi açıdan artık yetemediklerini belirtti.

ANNEANNE KENDİNİ SUÇLUYOR

Torunu Beyza'nın kendi yanında bu duruma düşmesi nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu dile getiren anneanne Necla Atala ise 3 yıldır kızı ve damadı işteyken torununun gündüz bakımını üstlendiğini anlattı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×