Bu haber kez okundu.

Kaş dökülmesinin sebebi ve çaresi nedir?
Günümüzde artan kaş dökülmesi problemlerine karşı kozmetik açıdan bir çok çözüm önerileri getirilmekte. Kaş kalemleri ve kaş fırçaları kaşlarımızda dökülen bölümleri boyayarak kapatmamızı sağlayan kurtarıcı kozmetik ürünlerdir. Ancak dökülen kaşların yerine gelmesi elbetteki bir kadınları daha çok mutlu edecektir. Bu sebeple kaş dökülemsinin nedenlerini ve tedavi yöntemlerini sizler için araştırdık ve yazımızda derledik. Umarım faydalı oluruz.

Öncelikle kaşınızın da canlı olduğunu ve yanlış alım şekilleri ile kaşınızı küstürebileceğinizi asla unutmayın. Evet yanlış duymadınız. Halk arasında tabir edilen “Kaş Küsmesi” olayı gerçekten var. Yanlış alım biçimleri ile küstürdüğünüz kaşlarınız zamanla dökülmeye başlar. Ancak üzülmeyin artık günümüzde kozmetik ürünlerin yanı sıra doğal yöntemlerle de dökülen kaşlarınızı geri kazanmanız mümkün.

Sarmısak tedavisi!

Evet yanlış duymadınız. Dökülen kaşlarınızı bir diş sarımsak ile geri kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken; bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölerek ve bir damla su damlatarak kaşınıza sürmek. Dilerseniz sarımsağı akşam yatarken sürüp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Dilerseniz de gün içersinde sarımsağı kaşlarınıza sürerek ortalama 30 - 40 dakika bekletebilirsiniz. Bu tedavi şeklini her gün uyguladığınızda dökülen kaşlarınızın yerine yenilerinin geldiğini göreceksiniz. Hatta sarımsağın saçkıran hastalığına iyi geldiği de bilinmektedir.

Badem yağı tedavisi!

Saç bakımında sıklıkla kullandığımız badem yağını kaş bakımı için de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Badem yağını kaşlarınıza uygulamak için kulaklarımızı temizlemekte kullandığımız pamuklu çubuklardan faydalanabilirsiniz. Yada kozmetik mağazalarından alacağınız kaş fırçalarını kullanabilirsiniz.
Sarımsakta olduğu gibi badem yağını da her gün uyguladığınızda dökülen kaşlarınızı geri kazandığınızı göreceksiniz. Badem yağı kaş dökülmesini önlediği gibi mevcut kaşlarınızın da köklerini besleyecektir.

Dinlendirme önemli!

Eğer kaşlarınızı sık alıyorsanız ve dökülme şikayeti yaşıyorsanız kaşlarınızı bir müddet dinlendirmeniz kaşlarınıza iyi gelecektir. Uzun süre almadığınız kaşlarınız dinlenecek ve kökleri güçlenecektir.

Kaş kontürü!

Kaş kontürü işlemi, yani diğer adıyla kalıcı makyaj; tek kullanımlık iğne ve özel hazırlanmış uçlar yardımı ile kaşın dökülen, seyrek olan kısımlarına zararlı madde içermeyen boya uygulanması işlemidir. Sabrı olmayan ve kısa sürede istediği kaşa sahip olmak isteyen bayanların baş vurduğu tek yöntemdir diyebilirim.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×