Öne Çıkanlar Nusret Mayın Tatbikatı 2016 Play Store kpss yorumları Fehriye-Erdal feto

Kendi öyküsünü yazmak isteyen genç yazarlar aranıyor

Türkiye genelinde genç yazar adaylarına yönelik bir çağrı yapıldı. ''Genç Arkadaş Öykünü Yaz'' sloganıyla düzenlenen yarışma bu yıl 3'üncü kez yapılıyor.

Kendi öyküsünü yazmak isteyen genç yazarlar aranıyor

Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ertuğrul Özkaya, yarışmanın bu sene 3. defa düzenleneceğini belirterek, genç yazar adaylarına çağrıda bulundu. Tüm liseli genç yazarların kendi öykülerini yazma fırsatı bulacakları ''Genç Arkadaş Öykünü Yaz'' öykü yarışmasında dereceye girenlerin eserleri kitap haline getirilecek ve okuyuculara ücretsiz dağıtılacak.

Müdür Ertuğrul Özkaya, yarışmaya katılmak isteyen liselileri gultenozaydinoyku.com sayfasına davet ettiği açıklamasında; “Gülten Özaydın Genç Yazarlar Öykü Yarışması’nı ilk defa 2014- 2015 yılında İstanbul genelinde gerçekleştirdik. Diğer şehirlerden de talep gelince yarışmamızı tüm Türkiye çapında yapmaya karar vererek, 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde ise tüm Türkiye genelinde yaptık. Türkiye’nin önemli yazarlarının temellerinin bu yarışma ile atılacağına inanıyorum. Katılımcılardan dereceye girenlerin eserlerini kitap haline getirilerek ücretsiz dağıtıyoruz. Şimdiden tüm Türkiye’deki öğrencilerimizden yarışmamız için çalışmalarını bekliyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Genç Arkadaş Öykünü Yaz

YARIŞMANIN AMACI

İstanbul Küçükçekmece Belediyesi tarafından desteklenen öykü yarışmasının amacı şu şekilde açıklanıyor. ''Bu yarışma ile gençlerimizin özgün yapıtlar ortaya çıkarmasına fırsat verilerek, edebiyatımıza öyküleri kazandırmak amaçlanmaktadır.''

- Basın Bülteni - 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×