Bu haber kez okundu.

Neden istediğimiz kadar başarılı olamıyoruz?
İstediğimiz kadar başarılı olamamanın üstesinden ancak yaygın olan sebeplere odaklanarak gelebiliriz. İşte; hayatta başarılı olamayan bazı insanlar arasındaki yaygın sebepler…
 
Kendinize inanmıyoruz!
 
Başarmak için öncelikle kendimize inanmamız gerekiyor. Eğer kendimize inancımız yoksa hayatımızı değiştirecek girişimlerde bulunamayız. Genel olarak zor olan şeylerin üstesinden gelebileceğimize dair inancımız tam olmalı ve adımları bu yönde atmalıyız.
 
Her zaman negatif düşünüyoruz!
 
Negatif düşünceleri kafamızdan silmemiz gerekiyor. Sürekli negatif düşünürsek karşımıza çıkan her fırsatı üstesinden gelemeyeceğimiz bir zorluk olarak görürüz. Negatif düşünmek yerine her zorluğu fırsata çevirecek düşünceler ile çalışmalar yaparsak daha başarılı oluruz.
 
Mücadele etmeden başarılı olmaya çalışıyoruz!
 
Yaşamımızın her anı mücadele ile geçiyor. Eğer mücadele etmezsek hayatta kalmak mümkün değildir. Başarı da aynı şekilde; başarılı olmak için mücadele etmiyorsak asla başarılı sayılmayız. Her ne olursa olsun gösterilen her çaba beraberinde başarıyı getirir. Kısaca, oturarak başarıyı beklemek yerine bizim başarıya gitmemiz gerekiyor.
 
Hedeflediğimiz şeyden vazgeçiyoruz!
 
Gerçekten başarılı olmak istiyorsak hedeflerimizi yüksek tutmalıyız. Asla bu hedefleri gerçekleştirmeden pes etmemeliyiz. Bu bağlamda atacağımız ilk adım başladığımız yerde bitirmememiz gerektiğidir.
 
En mükemmelini bekliyoruz!
 
Gerçek hayat bizleri mükemmellik ile asla ödüllendirmiyor. Yapmamız gereken en önemli şey ise yapmamız gereken işleri zamanında yapmak ve kendi başımıza mükemmeliyeti kazanmaktır.
 
Dikkatimizi dağıtacak çok şey düşünüyoruz!
 
Başarılı olmanın temel anahtarlarından birisi de dikkat. İnsanoğlu her zaman dikkatini dağıtacak bir şey mutlaka bulur. Bunlar hayatımızın her alanında bizi engeller. Yapmamız gereken tek şey ise, dikkatimizi dağıtacak şeylerden kaçarak, başarı için hedeflediğimiz noktaya odaklanmak olmalı.
 
Çok fazla bahane üretiyoruz!
 
Başarılı olmak istiyorsak, bahane üretmek yerine kararlar almaya devam etmeliyiz. Hayat, bize istediklerimizi değil hak ettiklerimizi veriyor. Zira seçimlerimiz sonucunda ortaya çıkan problemleri çözmek yine bize düşüyor.
 
Her şeyi karmaşık hale getiriyoruz!
 
Hayatımızdaki her şeyi karmaşık hale getirmekten vazgeçmeliyiz. Hem kontrolümüzü hem de gücümüzü kaybettiğimiz anda, hiçbir şey kolay görünmez. Karmaşıklığı hayatımızın çıkarıp, meselelerin özüne inmek en doğrusu.
 
Başkalarının onayını bekliyoruz!
 
Bir şeyleri yapmak için başkalarından onay almamıza gerek yok. Kendi kararlarımızı kendimiz alabiliriz. Yani kendi kendimizin patronu olmalıyız. Başarıyı hak ettiğimizde yine kendimizi ödüllendirmeli, hedefimize ulaştığımızda da kendimizle iftihar etmeliyiz.

Korkularımız bizi kuşatıyor!
 
Korkularımız ile mutlaka yüzleşmeliyiz. Eğer korktuğumuz şeyler ile yüzleşirsek veya korkularımızın üstesinden gelirsek, istediğimiz her türlü başarıyı yakalayabiliriz.
 
Başarmak istediğimiz her şeyin aynı zamanda korktuğumuz şeyler olduğunu asla unutmamamız gerekiyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×