Bu haber kez okundu.

Romantik sevgililer günü mesajları 14 şubat aşk şiirleri (uzun-kısa)

14 Şubat Sevgililer Günü mesajları ile sevdiğinize unutulmaz anlar yaşatabilirsiniz. Ona en güzel sevgililer günü sözleri söyleyerek sizin için ne kadar özel birisi olduğunu hissettirebilirsiniz. Hatta yazımızdaki kısa ve uzun sevgililer günü şiirleri sayesinde romantik bir ortamda ilan-ı aşk bile yapabilirsiniz. Şimdi söz ve mesajlara geçmeden önce kısaca sevgililer günü ne anlama geliyor? bunu açıklayalım.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ NEDİR?

Bir çok ülkede her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan sevgililer günü Roma Katolik Kilisesi inanışına dayanmaktadır. Bazı toplumlarda ''Aziz Valentin Günü'' olarak bilinmektedir. Bunun nedeni ise Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bayram günü olması. Öte yandan 'Valentine' batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi ya da sevgili anlamlarında da kullanılmaktadır.

Günümüzde ise bu gün, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine sevgililer günü hediyesi aldıkları, kartlar gönderdikleri özel bir gün haline gelmiştir. İstatistiklere göre 14 şubat'ta tüm dünyada yaklaşık 1 milyar kart gönderilmekte ve bir o kadar da kırmızı gül satılmaktadır. Buna ek olarak hediye satın alımlarından kaynaklı satışlar da artmaktadır. Bazılarına göre ise sevgililer günü dünya ekonomisini canlandırmak ve insanları para harcamaya teşvik etmek amacıyla uydurulmuş küresel bir piyasa oyunudur.

Sevgililer günü 2017'de Salı günü kutlanacaktır. Milyonlarca çift için anlamlı ve bir o kadar da özel bir gün olan sevgililer gününde sizde sevdiğinize sizler için derlediğimiz en güzel sözleri, en özel mesajları ve en güzel 14 şubat şiirleri göndererek onu ne kadar sevdiğinizi gösterebilirsiniz. Ayrıca resimli mesajları da satır aralarında bulabilirsiniz.


SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI

- Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağınaufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun! 

- Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun! 

- Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum. 

- Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim. 

- Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum. - Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun! 

- Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun! 

- Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını . Muuckk!!! 

- Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim. 

- Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yanlızlığımı, çaresizliğimi. Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım. 

- Yüreğimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim... Sevgililer gününü kutluyorum. Daha nice yıllara. - Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek... 

- Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan. Sevgililer günün kutlu olsun aşkım. 

- Sevgililer gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat. Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!


SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN EN GÜZEL SÖZLER

14 Şubat sevgililer gününde eşinize, sevgilinize veya değer verdiğiniz bir arkadaşınıza söyleyebileceğiniz en güzel sözleri Adem Özbay'ın ''2 Kere 2 Aşk'' adlı kitabından derledik. Aşk üzerine yazılan söz ve mini notlardan oluşan bu kitaptan alıntı yaptığımız en güzel sözler şöyle;

- Sevgilim, sen gözlerini açmamışsan gün doğmamıştır, sen ağlamamışsan yağmamıştır yağmur, sen üflememişsen esmemiştir rüzgar, senin teninin kokusu yayılmamışsa açmamıştır çiçekler, sen gülümsememişsen bahar gelmemiştir, sen mırıldanmıyorsan eski bir zeki müren şarkısı, kuşlar şakımıyordur daldan dala. sevgilim, bilmez misin; mevsimleri yaşarım kucağından, hava durumunu alırım yanağından…

- Ne zaman bir yıldız görsem gökyüzünde sen gelirsin aklıma. hangi çiçeği koklasam, sanki seni bulurum yanı başımda. bir bebek gülümsese, bir kuş bir şarkıya başlasa seni duyarım. rüzgar vurduğunda her sefer yüzüme, sana dokunurum. uzakta olsan da sevgilim, kalbimin pusulası ile seni içimde bulurum.

- İki kere iki aşk edermiş ve su aşk derecesinde kaynar, ayrılıkta hemencecik donarmış. çünkü insan başladı mı hasret çekmeye, gönlü direkt sıfırın altına düşermiş. asık bir surat everest’in tepesi kadar soğuk, seven bir kalp kıskanınca volkanlardan daha sıcak olurmuş. sevgilim, sırf bu sebepten, dudaklarını termometre yapıp ateşimi ölçsen diyorum günde 41 kere. sonra el açsın herkes “maşallah allah’ım sen bunları hiç ayırma…” diye.

- Ey dünya, sevdiğim yokken yanı başımda, ne tuzu var yemeğinin ne tat katıyor çayıma şekerin. oksijenli olsa da havan, keyif vermiyor nefesime, hele denizlerinin suyu hiç içilmiyor susuzluktan ölsem de. ağlasam da yaş geliyor gözümden, gülsem de. sevgilim, tadım-tuzum-keyfim sensin bu dünyada. anladım, 3’ü 1 arada yaratmış seni, gönlüme bu aşkı salan da.

- Sevgilim, ikimiz bir çiçek olsak senle biz… papatya olsak, torpil geçsek sevenlere, kim fal tutsa bizde, seviyor çıksa. bir gül olsak, mest olsa kim koklasa, sunulsak sevenlerin ailelerine tanışma ziyaretinde. bir menekşe olsak, pencereden süzülen kızların sevdiklerine söylesek çok sevildiklerini. kardelen olsak, üşüyenler ısınsa… gelincik olsak, kaybolanlar neşelense. gel çiçek olalım, sarmaşık gibi dolanalım.


KISA ve UZUN 14 ŞUBAT ŞİİRLERİ

Bugün sevgililer günü 14 Şubat

Bu gün bütün işleri bir tarafa bırak,
Önce sevdiğine bir sms ya da mail at,
Sonra gül alıp koş sevdiğinin yanına,
Çünki, bugün sevgililer günü 14 Şubat…

Ayrılmasın sevenler yettikçe hayat, 
Ona bir yüzük al, fark etmez kaç karat,
Onu ne kadar sevdiğini bir daha anlat,
Çünki, bugün sevgililer günü 14 Şubat…

Varlığımın sebebisin

Sen sevdiğimsin her anımda aklımda olansın
En değerli varlığımsın en başta aşkımsın
Varlığımın sebebisin ::
Gülüşlerin bana yeter gülüm
İkazsızca seviyorum diye biliyorum işte;;;
Leyla'yı andırdın bana mecnun misaliyim,, 
Ey deli yüreğimin dermanı, devası
Resimlerin ağlatıyor aşkını ben de

Güller sıralandı aralarında ki tek güzel sen idin
Üstüne aşkım yazılı 
Ne güzelsin sen
Üzülme sevdiğimsin sevgilim sevgililer günün kutlu ve benimle olsun…

Sen hangisindensin?

Bugün 14 Şubat bazıları için bir büyük heyecan,
Bazıları için hüsran.
Kimi için sevdiklerine sevgisini paylaşmak için çok,
Anlamlı bir gün.
Kimi için keşkelerle ya da hayallerle hüzünlü,
Anlamsız bir gün.
Birde tabiki yeni ayrılanlar ya da bir sene önceki,
14 Şubat'ı arayanlar ya da sevdiklerine kavuşamayanlar,
Belki kalplerinden bir kırmızı gül,
Belki sadece gözlerinin içine bakıp: Seni Seviyorum
demek isteyenler...
Acaba Sen hangisindensin?

Kutlu olsun Sevgililer Gününüz

Gönülden sevene günler bitermi,
Kutlu olsun Sevgililer gününüz 
Sevip sevilene, bir gün yetermi,
Kutlu olsun sevgililer gününüz.

En güzel hediye seviyorum demek,
Sevgi yollarında harcanan emek.
Gönülden gönüle sevgiyi vermek
Kutlu olsun sevgililer gününüz.

Sevgisizde insan yaşamaz idi,
Mecnun Leylasına koşamaz idi.
Ferhatda dağları aşamaz idi,
Kutlu osun sevgililer gününüz.

Sevene sevgili candan yar ise,
Her sevene bir sevgili var ise.
Seven, sevilende bahtiyar ise 
Kutlu olsun sevgililer gününüz.

Özdemir de sevdi, sevecek daha,
Sevgiyle coşarak kalkalım şaha.
Dünyada sevgiye biçilmez paha,
Kutlu olsun sevgililer gününüz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×