Bu haber kez okundu.

Selülitlerden nasıl kurtulurum? Selülitten kurtulmak için doğal yollar

Fazla kilolarınız olsun olmasın kadınlar için çağımızın en büyük hastalığıdır selülit. Hem bir kan dolaşımı problemi olması nedeniyle önemlidir hem de kötü görüntüsü bizi rahatsız eder. Uzmanların önerdiği tavsiyeleri uygulayarak selülitlerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Fakat bunun için çok kararlı olmanız ve selülitlerinizle gerçek bir savaşa girişmeniz gerekiyor.

Su selülitin en büyük düşmanlarındandır. Her gün en az 1,5-2 litre tüketilmesi gerekiyor. İçtiğiniz bol su vücudunuzdaki selülit birikimini önleyecektir. Bol bol sebze ve meyve de yemelisiniz. Tükettiğiniz yiyeceklerin vücutta kolay çözünür ve parçalanır olması önemlidir.

Kesinlikle alkol ve kafein ihtiva eden kola, kahve gibi içeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Kafein selülit oluşumunun en büyük etkenlerinden birisidir. Alkol ise kana hızlı karışır ve kanı kötü şekilde etkiler. Selülit oluşumunu hızlandırır.

Vücudumuzdaki oksijen hücrelerin sağlıklı çalışmasını sağlar. Vücuttaki oksijenin azalması genel olarak tüm hücrelerin işlevini azaltacaktır. Bu nedenle vücuttaki oksijen seviyesini düşürmemek için nikotinden de uzak durmanız gerekiyor.

Selülitli bölgenize tek başına masaj yapmak selüliti tamamen yok etmez fakat ek yöntemlerle birlikte kullanıldığında etkisi de yadsınamayacaktır. Banyo sırasında sert bir lifle selülitli bölgenize masaj uygulayabilirsiniz. Ayrıca sıcak soğuk şok da kan dolaşımınızı arttıracağından oldukça faydalıdır. Banyodan çıkmadan önce selülitli bölgenize soğuk suyla ani şok yapabilirsiniz.

Selüliti önlemede en büyük etken de yapılan düzenli egzersizlerdir. Her gün en az 40 dakikalık yürüyüş bile selülitli bölgenizde gözle görülür bir azalma sağlayacaktır. Eğer vaktiniz varsa düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Böylece cildiniz sıkılaşacak, vücudunuz şekillenecek ve kan dolaşımınız düzene girecektir.

Ayrıca doğal çaylar ve bitkisel içecekler de selülitinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Biberiye çayı, enginar yaprağı çayı, suya karıştırdığınız limon suyu, sarmaşık çayı, yeşil çay selülitle savaşta en çok tercih edilen ve işe yarayan içeceklerdir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×