Bu haber kez okundu.

Sütyeninizi doğru seçin, özgüveninizi geri kazanın!
Evet doğru duydunuz! Özellikle sık sık omuz ve sırt ağrısı yaşıyorsanız sütyen seçiminizi bir daha gözden geçirmelisiniz. Ancak bunun için öncelikle göğüs ölçülerinizi doğru şekilde bilmeniz gerekiyor.

Yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 80’i göğüs ölçüleri hakkında bir fikre sahip değil. Hal böyle olunca sağlık sorunlarının yanı sıra estetik açıdan da tatmin olmayan kadınlar özgüven sorunu yaşıyor.

Şimdi silkelenin hanımlar ve gardrobunuzun iç çamaşırı bölümünü yenilemeye hazırlanın. Tabi öncelikle göğüs ölçülerinizi öğrenmeniz gerekiyor. Sizler için hazırladığımız beden tablosuna göz atarak göğüs ölçülerinizi öğrenebilirsiniz.
 

Biz kadınların psikolojisi kadar vücut durumu da değişkenlik göstermektedir. Örneğin regl döneminde göğüsler hassas ve normalinden daha şişkin olur. Bu sebeple sütyen alışverişine çıktığınızda regl olmadığınız dönemi tercih etmenizi öneririm. Zira regl döneminizde yanılma payınız çok daha fazla.


Doğru sütyen seçimi için neler yapmalıyız?

Doğru sütyen seçimi için öncelikle göğüs ölçülerinizi tanımalısınız. Bunun için yukarıdaki tablodan faydalanabilirsiniz. Regl döneminizde de değilseniz sütyen alışverişi için artık hazırsınız.

Göğüs ölçülerinizi tanıyarak satın aldığınız sütyen vücudunuzda deformasyona neden olmaz. Bu sebeple sırt ve omuz ağrısı gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

Satın alacağınız sütyeni mutlaka deneyin. Göğüsleriniz sütyen içinde sıkışıyorsa seçmiş olduğunuz sütyen küçüktür, eğer boşluk kalıyorsa büyük bir sütyen seçmişsiniz demektir. Benim kafam karıştı bunu anlamanın daha kolay bir yolu yok mu diye düşünenler için pratik bir önerim olacak. Sütyeni takıp kollarınızı havaya kaldırdığınızda sütyen, yukarıya doğru çıkıyorsa seçmiş olduğunuz sütyen büyük demektir. Eğer sütyen yukarıya doğru çıkmıyor fakat göğüsleriniz sıkışıyorsa seçmiş olduğunuz sütyen küçük demektir.Seçeceğiniz sütyen ne bol, nede çok dar olmalı. Kesinlikle göğüslerinizde bir baskı oluşturmamalı. Balenli sütyen tercih ediyorsanız, sütyenin balenlerinin göğüs altına ve ortasına tam oturmasına dikkat edin. Ayrıca sütyeni taktığınızda sütyenin önü ve arkası vücudunuzda paralel durmalıdır. Eğer sütyenin sırt bandı yukarıya doğru çıkıyorsa ya sütyen küçüktür, yada askıları gerekenden daha kısa konumlandırılmıştır.

Tüm kadınlar bilir, sütyenlerde 3 farklı konumda kopca bulunur. Size önerim sütyeninizi ilk kopcada kullanmanız. İlerleyen günlerde zaten sütyeniniz deformasyona uğrayacak ve bol gelmeye başlayacaktır. Bu durumda diğer kopcaları sırayla kullanabilirsiniz. Ancak sütyeninizi 3. kopcada kullanmaya başladıysanız sütyeninizle artık vedalaşmanın zamanı gelmiştir.Göğüslerini dolgun göstermek isteyenler buraya toplaşın!

Aslında tüm kadınlar göğüslerinden şikayet eder. Küçük göğüse sahip kadınlar göğüslerini büyük göstermeye çalışırlar. Büyük göğüslü kadınlarsa sütyenini küçük beden alarak küçük göstermeye çalışırlar.

Kadınların bu problemlerini düşenen bir çok marka kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve kendilerine olan özgüvenlerini tekrar geri kazanmalarını sağlayacak çözümler sunuyor.

Bu çözümlerden biri de alttan destekli ve süngerli modeller. Eğer göğüsleriniz küçükse bu modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modellerde önerim göğüslerinizi doğallıktan çıkarmayacak ölçüleri tercih etmeniz. Yani seçeceğiniz alttan destekli veya süngerli modellerde göğüslerinizin normal bedeninden bir beden büyük gösterecek sütyeni seçmeniz en doğru karar olacaktır.

Aslında küçük göğüslerin dez avantajları olduğu kadar avantajlı yönleri de var. Mesela; askısız veya ince askılı sütyenler sizin için yaratılmıştır.Göğüslerini küçük göstermek isteyenler siz de buraya toplaşın!

Küçük göğüslere sahip kadınlar hep büyük göğüslü kadınlara imrenirler. Ancak büyük göğüslere sahip kadınlar da göğüslerini daracık sütyenlere sıkıştırarak küçük göstermeye çalışırlar. Aslında büyük göğüslere sahip kadınların yaptığı en büyük hata budur. Zira küçük kalıplı sütyenler lenf dolaşımını etkiler ve sağlığınızı bozmaktan başka bi işe yaramaz. 

Büyük göğüslere sahip kadınlara önerim, göğüs ölçülerini tanıyarak kendi ölçülerinde toparlayıcı özelliği olan kalın lastikli ve yandan destekli sütyenler seçmeniz. Bu sayede göğüsleriniz gerçekten toparlanacak, olduğundan daha küçük görünecek ve sizi omuz, sırt ağrılarından kurtaracaktır.

Göğüs ölçülerinizi tanıyın, sütyeninizi doğru seçin, sağlığınızı ve özgüveninizi geri kazanın!
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×