Bu haber kez okundu.

Torun maaşı başvuru sonuç sorgulama ÇSGB sayfası açıldı

Büyükanne Projesi başvuru sonuçları csgb.gov.tr başvuru sonuç sorgulama sayfası üzerinden sorgulanabiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 10 ilde pilot uygulama olarak hayata geçirilen torun maaşı uygulamasından ilk etapta 6 bin 500 kişi faydalanacak. Proje kapsamında başvuruları kabul edilerek büyük anne maaşı almaya hak kazanan kişiler 12 ay boyunca ayda 425 TL karşılıksız para desteği alacak.

BÜYÜKANNE MAAŞI SONUÇ SORGULAMA

Torun maaşı sonuçları sorgulama sayfası Çalışma Bakanlığı internet sitesindeki özel bir sayfadan yapılabiliyor. Başvuru sonucu öğrenmek için anneanne ve babaanneler, ilk olarak 'Büyükanne projesi başvuru sonuç sayfası'na giriş yapmalıdır. Ardından sayfada bulunan 'Anne T.C. No' ve ''Büyükanne T.C. No' alanlarını doldurmalıdır. Sonrasında ise formun altında bulunan 'Doğrulama' alanındaki 'Ben Robot Değilim' kutucuğunu işaretleyerek 'Sorgula' butonuna basılması gerekmektedir. Tüm işlemlerin ardından büyükanne maaşı alınıp alınmayacağı öğrenilebiliyor.

Büyükanne Maaşı Başvuru Sonuç Sorgulama Sayfası

BAŞVURU YAPAN KİŞİ SAYISI 105 BİN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Büyükanne Projesi'ne toplam 105 bin kişinin başvuru yaptığını açıkladı. Başvuru yapanlardan 27 bin kişinin kriterlere uygun olduğunu belirten Müezzinoğlu, yapılan detaylı incelemeler sonucunda ilk 6 bin 500 kişinin seçildiğini belirtti. Büyükanne maaşı kriterleri arasında ailenin gelir düzeyi, çocuk sayısı, doğumun normal mi yoksa sezeryan mı olduğu, büyükanne sağlık durumu ve büyükannenin yaşı yer alıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×