Bu haber kez okundu.

Tüp Bebek Tedavisi ve Yeni Yöntemler

Küçükçekmece Belediyesi ve Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi işbirliğiyle düzenlenen söyleşide Opr. Dr. Öğünç, tüp bebek tedavisi ne zaman uygulanır, tedavide yaşın önemi var mıdır ve tüp bebekte gebelik oluşması için ne gereklidir? gibi sorulara yanıt verdi. İşte tüp bebek tedavisinde bilinmesi gerekenler...

NE ZAMAN UYGULANIYOR?

Tüp bebek tedavisinin kadın ya da erkekte doğal yollarla çocuk sahibi olmayı engelleyen durumlarda uygulandığını ifade eden Dr. Öğüç, “Bu şekilde ilk bebek 1978’de dünyaya geldi. Tüp bebekte dünyaya gelen insanlar, doğal yollarla çocuk sahibi olabiliyor. Tüp bebek yöntemini yumurtlama olmuyorsa, tüpler kapalıysa, açıklanamayan şekilde çocuk sahibi olunamıyorsa uyguluyoruz” diye konuştu.

Tüp bebek tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

TEDAVİDE YAŞIN ÖNEMİ

Op. Dr. Öğüç, bir kadının yumurtası varsa yaş fark etmeksizin tüp bebek tedavisinin uygulandığını belirterek, “Yumurtası olan 49 yaşındaki bir kadının bu yöntemle çocuk sahibi olduğuna şahit olduk. Aşılama yöntemi aynı şekilde değildir. Aşılamada spermler yıkanarak rahim içine verilir. Yaş 35’in altındaysa, aşılama yapılmalıdır. Böylece başarılı olma şansı daha yüksek olur” dedi.

TÜP BEBEKTE GEBELİK OLUŞMASI İÇİN…

Ahmet Öğüç, tüp bebekte gebelik oluşması için, biyolojik, genetik, metabolik açıdan kaliteli embriyo, uygun rahim içi dokusu, annede hipertiroid, şeker hastalıklarının olmaması ve bağışıklı sisteminde sorun olmaması gerektiğinin de altını çizdi. Uzman doktor, söyleşide katılımcıların sorularını da yanıtladı.

- Basın Bülteni - 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×