Bu haber kez okundu.

Türk Kızılayı kan bağışı kampanyası düzenledi
Kızılay İstanbul şubesi bu yılki Kızılay Haftası'nda oldukça anlamlı bir kampanya düzenledi. Hain darbe girişimi gecesinde şehitlerimizin şahadete erdikleri yerlerde kan bağışı çadırları kuruldu.

Türk Kızılay'ı anlamlı bir kampanyaya imza atarak 15 Temmuz Demokrasi şehitleri adına 'Vatan Sana Kanım Feda' kan bağışı kampanyası başlattı. Kampanyaya Başbakan Binali Yıldırım da destek verdi. Kızılay'ın kan bağışı çadırları 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Atatürk Havalimanı, Saraçhane, Kısıklı, Taksim Meydanı, Çengelköy Polis Karakolu, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi önü, Vatan Caddesi ve Acıbadem Türk Telekom'da kuruldu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Türk Kızılayı İstanbul Şube Müdürü İlhami Yıldırım, kampanyaya ilişkin yaptığı açıklamada, ''15 Temmuz'daki kahraman milletimiz olmasaydı bugün maalesef Kızılay Haftasını kutlayamayacaktık. 'Kan vermeye gidiyoruz' dedik. 'Vatan Sana Kanım Feda' dedik, 'hayat kurtarmak senin kanında' var dedik ve bütün meydanlarda çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor.'' dedi.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Kan bağışı kampanyasına katılmak isteyen bağışçılar, çadırlara gelerek kayıt oluşturdu. Ardından kan sayımları yapıldı. Kan vermesinde bir engel bulunmayan vatandaşlar kan bağışında bulundu. Kampanyaya vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×