Bu haber kez okundu.

Türkiye sağlık turizminde liderliğini koruyor
Sağlık turizmi alanlarında dikkat çeken ülkelerden Amerika ve Brezilya ile birlikte yurtdışındaki hastaların en çok tercih ettiği ilk üç ülke arasında Türkiye geliyor. Türkiye'nin sağlık turizminde bir marka haline geldiğini belirten uzmanlar, verilen hizmetlerin Avrupa'nın çok çok üstünde ve fiyat olarak da daha uygun olduğunu ifade ediyorlar.

Yabancıların en çok tercih ettiği operasyonlar arasında saç ekimi, burun estetiği, liposuction (yağ aldırma), karın gerdirme ve göğüs estetiği başı çekiyor. Türkiye'ye körfez ülkelerinden gelenler daha çok saç ekimi ve göğüs estetiğini, Avrupa Birliği ülkelerinden gelenler ise burun ve meme ameliyatlarını tercih ediyorlar.

KARA PROPAGANDA DEVREDE

Ancak Türkiye'nin sağlık turizmindeki bu başarısı bazı batılı ülkeler tarafından propaganda malzemesi olarak kullanıldı. 15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilen bazı Avrupalı ülkeler, vatandaşlarına ''Türkiye'ye gitmeyin'' çağrısı yaptı. Özellikle Almanya, Avusturya, Hollanda ve İngiltere gibi ülkelerde yoğun bir şekilde kara propaganda çalışmaları yürütülüyor.

HASTALAR KARA PROPAGANDAYA TEPKİLİ

Avrupa ülkelerinde yapılan kara propagandalara yine söz konusu ülkelerin kendi vatandaşları karşı çıkıyor. Estetik operasyonu için geldikleri İstanbul'daki bir sağlık merkezinde gönüllü olarak röportaj veren hastalar ne kadar memnun olduklarını anlattı.

İngiliz Formula 1 şampiyonu Johnny Herbert, ''Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Ben İstanbul'da çok mutluyum ve kendimi rahat hissediyorum. Saç ekimi operasyonunda da hiçbir ağrı hissetmedim.'' diyerek durumu hakkında bilgi verdi.

Çinli Yönetici Liu Nali ise ''Operasyon çok güzel geçti. Şu an da iki gün oldu. İki gün içerisinde de çok güzel sonuç aldım. Bana bu konuda yardımcı olan doktoruma da çok teşekkür ediyorum.'' dedi.

Suudi Arabistanlı gazeteci İbrahim Eşehri'de, ''Türkiye'de tedavi olmak isteyenlere buranın güvenli olduğunu siyasi veya ekonomik herhangi bir problem olmadığını söylemek isterim.'' ifadelerini kullanarak memnuniyetini dile getirdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×