Bu haber kez okundu.

Vücudunuzu sevmenin 10 yolu
Elbette ki formda olmak öncelikle sağlığımız için çok önemli. Ancak 3 - 5 kilo fazlamız var diye lendimizi depresyona sokmanın da alemi yok. 

Sizler için araştırdık ve sizlere ışık tutacak, doğru bildiğiniz yanlışları düzeltecek formülleri yazımızda açıkladık…
 
Vücudunuz size neler söylüyor? Vücunuzu dinleyin!

Vücudunuz size neler söylüyor? Vücunuzu dinleyin!

Vücudunuz size asla yalan söylemez. Ne zaman yemek yemeniz gerektiğini veya ne zaman uyumanız gerektiğini size söyeleyecektir. Vücudunuzdan gelen sinyallere önem verin.

Özellikle yemek yeme alışkanlığınızı vücudunuzu dinleyerek düzenlerseniz yavaş yavaş kilo verdiğinizi göreceksiniz. Zira bir çoğumuz gerçekten acıkmadan öğün vakti geldi diye sadece yemek yemiş olmak için yiyoruz. Yada öğün vakti gelmeden ‘acıktım’ diyerek bize sinyal veren midemizin sesini duymazdan geliyoruz. İşte yaptığımız en büyük yanlışlardan biri de bu.

Yanımızda taşıyacağımız ceviz, fındık, kuru üzüm gibi kuruyemişlerle öğün aralarındaki açlık nöbetlerimizi kolayca dindirebilir. Bu sayede kanşekerimiz dengelenir ve öğün saati geldiğinde yemeğe hunharca saldırmamış oluruz. Bu alışkanlığı edindiğinizde göreceksiniz ki zamanla sağlıklı bir yemek yeme alışkanlığı edinecek ve zamanla sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz.
 
Vücudunuza iyi bakın

Vücudunuza iyi bakın!

Yaşamımız boyunca bizi aşıyacak olan vücudumuza çok iyi bakmalıyız. Midemiz çöplük değil! Bunu sakın unutmayın. Bu sebeple öğünlerinizde sağlıklı gıdalar ile beslenmeye özen gösterin.

Vücudunuza önem verir ve onu sağlıklı besinlerle beslerseniz zaman içerisinde fazla kilolarınızdan da kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ancak bunu diyet anlayışıyla yapmayın. Tamamen hayat felsefesi olarak alışkanlık edinin.
 
Pozitif düşünün

Pozitif düşünün!

Daima kendiniz için pozitif düşünün ve kendinizi sevin. Aynanın karşısına geçin ve kendinizi keşfedin. Unutmayın; başkalarının size saygı duymasını istiyorsanız öncelikle siz kendinize karşı saygı duymalısınız. Siz değerlisiniz!
 
Sıfır beden anlayışını reddedin

“0” Beden anlayışını reddedin!

Güzellik ve moda dergilerinde size sunulan mükemmel, “0” beden güzellik anlaşının tamamen Photoshop eseri olduğunu unutmayın.

Anneniz sizden bir tane doğurdu, yani siz eşsizsiniz. Kendinizin de en az dergideki kadınlar kadar güzel olduğunuzu unutmayın. UNutmayın! Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Kendinizi sevin ve evinizde olasanız dahi kendinize bakmayı ihmal etmeyin.

Güzellik standartları diye birşey yoktur. Herkesin güzel olduğu bir çok yönü vardır. Mühim olan bu yönlerimizi keşfederek giydiğimiz kıyafet veya makyajımız ile öne çıkarmak.
 
Kendinizi şımartacak şeyler yapın

Kendinizi şımartacak şeytler yapın, örneğin cilt bakımı!

Atık tüm bijuteri veya parfümerilerde cilt maskeleri ve peeling ürünleri satılıyor. Üstelik ulaşılabilir fiyatlarda. Ayda bir kez dahi olsa cilt maskesi ve peeling yapmayı ihmal etmeyin. Hatta evde bulunan doğal ürünler ile kendi maskenizi veya peelinginizi yapabilirsiniz.

Yaşamınız boyunca sizi taşıyan vücudunuzu şımartın! Ayda bir kez yapacağınız cilt bakımı kendinizi kleopatra gibi hissettirecektir.
 
Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin

Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin!

Gün içerisinde yapacağınız küçük egzersiz hareketleri vücudunuzda endorfin hormonunun salgılanmasına neden olacaktır. Vücudunuzda salgılanan bu endorfin hormonu sizin mutlu olmanızı sağlayacak.

Spor’un bedeniniz ve ruhunuz için oldukça faydalı olduğunu unutmayın!
 
Kendinizi keşfedin

Kendinizi keşfedin!

Ayna karşısına geçin ve vücudunuzu keşfedin. Cildinize nemlendirici losyon sürün ve kıvrımlarınızın ne kadar güzel olduğunu görün. Unutmayın siz eşsizsiniz!
 
Kıyafetlerinizi bedeninize uygun alın

Kıyafetlerinizi bedeninize uygun alın!

Bir kaç kilo fazlam var diye düşünerek salaş kıyafetler almayın. Zira fazla kilolarınızı saklamak için giyeceğiniz salaş kıyafetler aldığınız kiloların kalıcı olmasını sağlamaktan öteye geçmez.

Bedeninize tam oturan kıyafetler almaya özen gösterin. Üzerinize oturacak olan bir blue jean, özgüveninizi yükseltir. Size dikte edilen daracık kıyafetleri girmeye çaçışmayın. Unutmayın, güzelliğin beden ile hiç bir alakası yok.
 
Kendinize zaman ayırın

Kendinize vakit ayırın!

Gün içerisinde mutlaka dinlenmek için kendinize vakit ayırın. Bu vakti kitap okumak, uyumak, alışveriş yapmak gibi sizi mutlu eden şeylere harcayın. Siz bunu hak ediyorsunuz. Ancak bunu yaparken yapılacak olan işlerinizi düşünmeden, suçluluk duymadan yapın.
 
Vücudunuzu sevin

Vücudunuzu sevin!

Belki tartının üstüne çıktığınızda gördüğünüz rakam sizi üzüyor. Ancak unutmayın fazla kilolardan kurtulmanın ve mutlu olmanın yolu vücudunuz ile barışık olmaktan geçiyor.

Hangi kilo ve boyda olursanız olun vücudunuzu sevin. kendinizi eşsiz ve güzel hissetmek tamamen sizin elinizde..
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×