Bu haber kez okundu.

Cinayet göğüs silikonundan yola çıkılarak aydınlatıldı

Aydın’ın Didim ilçesinde cinayet masası ekipleri cesedin göğsündeki silikonlardan yola çıkarak kadının kimliğini belirledi, ardından da korkunç cinayeti aydınlattı.

Didim Çamlık Mahallesi’nde araçla seyir halinde olan iki kişinin 7 Ekim günü tuvalet ihtiyacını gidermek için çıktıkları makilik alanda yanmış vaziyette ceset görüp durumu polise ihbar etmeleri ardından ceset olay yeri incelemelerinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Vücut yapısı incelenerek ilk etapta sadece bir kadına ait olduğu belirlenen cesetle ilgili çalışma başlatan ekipler, ülke genelindeki ve Aydın’daki kayıp başvurularını inceledi. Kayıp başvuruları arasında kadınları inceleyen ekipler daha sonra da kayıp ve göbeğinde piercing olan kayıplar üzerinde de araştırma yaptı. Kayıplar arasında göbeğinde piercing olan kadın sayısının da birden fazla olması üzerine polis kayıp başvurusu yapanlar arasında yer alan Eylem Gülçin Kanık’ın erkek arkadaşına ulaştı. Erkek arkadaşının Eylem Gülçin Kanık’ın göğüslerinde silikon olduğunu da belirtmesi üzerine cesedin Eylem Gülçin’e ait olduğuna kanaat getiren ekipler, kızın annesinden aldığı DNA örnekleri de tutunca kesin kararını verdi.

SUSMA HAKKINI KULLANAN KATİL ZANLISI SABIKALI ÇIKTI

Olaydan hemen sonra başlatılan operasyon, Eylem Gülçin Kanık’ın cep telefonu kayıtları ve mobese görüntülerinden yola çıkan polis, ilk olarak E.D. ve S.C. isimli iki kişiyi gözaltına almış ve her iki şahıs da tutuklanmıştı. Operasyonun ikinci evresinde polis biri baba (M.K) ikisi oğul (G.K. ve Y.K.) 3 kişiyi daha yakalayarak gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen baba ve oğulları da tutuklanmıştı. İlk tutuklanan zanlılardan E.D. cinayeti kendisinin işlemediği yönünde ifade verirken, S.C.’nin susma hakkını kullandığı ve silahla yaralama ve hürriyetten yoksun kılma gibi suçlardan sabıkası bulunduğu öğrenildi. Bu arada 18 yaşından küçük iki oğlu ile birlikte tutuklanan M.K.’nin ise Kıbrıs’a kaçma hazırlığında olduğu öğrenildi.

(Hüseyin Çalışkan /İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×