Bu haber kez okundu.

Şırnak’taki maden faciasına 3 tahliye

Şırnak’ta 7 işçinin hayatını kaybettiği, 1 işçinin de yaralandığı maden ocağındaki göçükle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan ve aralarında yüklenici firma sahibinin de bulunduğu 3 şahıs, haklarında adli kontrol kararı verilerek tahliye edildi.

Şırnak merkez Toptepe bölgesi Ahmak Tepe mevkiindeki 1 Nolu maden ocağında önceki gün meydana gelen göçükte 7 işçi hayatını kaybetmiş, 1 işçi de yaralanmıştı. Göçükle ilgili Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma çerçevesinde yüklenici firma sahibi Mehmet Emin Mağrur ile Faysal Acar ve Bahri Alış gözaltına alınmıştı. Savcılıkta ifadeleri alınan şahıslar, adli kontrol kararı talebiyle Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi.

Mahkeme, dosya kapsamı ve mevcut delil durumu itibariyle şüphelilerin üzerilerine atılı “Taksirle adam öldürme ve yaralamaya neden olma” suçunun işlendiği yönünde somut delillere dayalı kuvvetli şüphenin bulunduğunu belirterek, suçun vasıf ve mahiyeti, şüphelilerin üzerine atılı suç için yasada öngörülen cezanın alt ve üst sınırı, dosya kapsamı ve mevcut delil durumuyla birlikte değerlendirilerek, istenilen tedbirin orantılı olduğunun anlaşıldığını kaydetti. Mahkeme, şahısların adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

(Melih Yiğit/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×