Bu haber kez okundu.

İşte Vestel’in yeni amiral gemisi

Vestel, yeni akıllı telefonu Venus Z20’yi Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıttı.

Barselona’da Mobil Dünya Kongresi’ne katılan Vestel, burada yeni akıllı telefonu olan Venus Z20’yi tanıttı. Fuarda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "GSM dünyasının kalbinin attığı bu fuarda yer almak, 155 ülkeye ihracat yapan bir marka olarak gurur verici. Sergilediğimiz ürünlerimiz dünya devleriyle nasıl yarıştığımızı gösteriyor. Küresel rakiplerimiz arasında çok yeniyiz ama 4 yılda makul fiyat, teknoloji ve tasarımımızla Türkiye’nin en çok satılan üçüncü akıllı telefon markası olduk" dedi.

“SINIFINDAKİ EN GELİŞMİŞ AKILLI CİHAZ”

Akıllı telefon üretim sürecinde yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerine sunmayı hedefledik belirten Erdoğan, "Geçtiğimiz yıl yine burada tanıttığımız Z serisinin ilk telefonu Z10’dan sonra bugün Z20’yi ilk defa gösteriyoruz. Z20 yazılımı, donanımı ve arkasındaki Ar-Ge gücü ile sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz. Bir akıllı telefondan bekleneni fazlasıyla karşılayan Z20 özellikle fotoğraf ve ’selfie’ çekmeyi sevenlerin vazgeçemeyeceği bir telefon olacak. Üstelik fiyat/performans olarak da rakiplerini geride bırakacak" dedi.

"TÜRKİYE YERLİ TELEFONLA KONUŞSUN DİYE ÜRETİYORUZ"

Türkiye genç nüfusu sayesinde dünyada mobil iletişimi en çok kullanan ülkelerden biri haline geldiğini söyleyen Erdoğan, "BTK’nın 2017 3’üncü çeyrek verilerine göre, toplam 77 milyon 882 bin 845 mobil aboneyle mobil trafik hacmi 68,9 milyar dakikaya ulaştı. Türkiye, Avrupa’da mobil telefonla en çok konuşan ülke olarak ilk sırada yer alıyor. Cepten internet kullanım rakamlarına baktığımızda ise abonelerin yüzde 10’unun aylık 8 GB’ın üzerinde data kullanıyor. Vestel olarak temennimiz; milletimiz yerli telefon kullansın, iletişimini bu toprakların gururu ürünlerle sürdürsün. Dışa bağımlılığı azaltmak, teknolojide yerli alternatifler oluşturmak adına Venus’ün önemi hem Vestel için hem de ülke ekonomisi için çok büyük" ifadelerini kullandı.

"8 ÜLKEYE AKILLI TELEFON İHRACATI YAPIYORUZ"

Venus ihracatına 2015’te başladıklarını belirten Erdoğan, "Kendi sektörümüzde 20 yıldır aralıksız ihracat şampiyonu olarak Türkiye’nin ihracat hacmine Vestel markasıyla büyük katkı sağlıyoruz. Venus’ün ihracatı da 2016’dan bu yana artarak devam ediyor. Yakın coğrafyamızdaki 8 ülkeye akıllı telefon ihracatına başladık. Henüz yolun başındayız ancak Vestel olarak diğer ürünlerde olduğu gibi akıllı telefon ihracatımızı da giderek artıracağız. Ayrıca, yurt dışı operatörlerle iş birlikleri yaparak ihracat hacmimizi artırmaya çalışıyoruz" dedi.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×