Bu haber kez okundu.

Dışişlerinden ABD'ye çok sert Şahin Cilo yanıtı

ABD'nin PKK'lı terörist Şahin Cilo için kullandığı "general" ifadesine, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan sert bir yanıt geldi. Aksoy, "Saçmalamaya devam etmiş" dedi.

ABD ne Demişti?

ABD savunma Bakanlığı Sözcüsü Rob Manning haftalık basın toplantısında terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden biri olan ve "Mazlum Kobani" adını da kullanan Şahin Cilo kod adlı Ferhad Abdi Şahin için "General Mazlum" ifadesini kullanmıştı.

Türkiye'den Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan, ABD'nin skandal açıklamasına yanıt gecikmedi. Aksoy, "Saçmalamaya devam etmiş" sözleriyle ABD'ye sert yanıy verdi.

Şahin Cilo (Mazlum Kobani) Ferhad Abdi Şahin Kim?

PKK'nın Suriye'deki önemli isimlerinin başında geliyor. Şahin Cilo kod adını kullanan terörist Afrin nüfusuna kayıtlı. 1990 yılında terör örgütüne katıldığını biliniyor. Hakkari, Avrupa, Mahmur ve Suriye'de terör örgütü adına görevlerde bulunuyor. Türkiye'deki birçok kanlı eylemin faili olarak Türkiye tarafından kırmızı bültenle aranıyor. Uzun süre Adullah Öcalan'ın yanında kalan teröristin başına 4 milyon TL ödül konulmuş durumda.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×