Bu haber kez okundu.

Terörist başını çağrıştırıyor diye değiştirilmesini istiyorlar

Adana’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından geçmiş dönemde yaptırılan konutlarda oturan vatandaşlar, "FG" bloklarının adının, Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen’in kısaltılması olması sebebiyle değiştirilmesini istedi.

Yaptırıldığı dönemde tepki çekmeyen FG ismi, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunarak çok sayıda asker, polis ve vatandaşın şehit olmasına ve binlerce kişinin ise gazi olmasına neden olan Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen’in ismini çağrıştırdığı için vatandaşları rahatsız etti. Adana’da Gürselpaşa Mahallesi’nde bulunan TOKİ sakinleri, toplanıp ismin değiştirilmesi için eylem yaptı. Site yöneticilerinden Ahmet Karadaş, "Bazı devlet kuruluşlarında işlem yaptırmaya gidiyoruz. Bize neden ’FG’ blok diye soruyorlar. Ülkemize ihanet eden Fethullah Gülen’nin adını çağrıştırıyor, kaldırılmasını istiyoruz" dedi.

Apartmanlarına hilal veya ay yıldız koymak istediklerini de belirten Karadaş, apartman sakinlerinden imza toplayarak ilgili yerlere başvuracaklarını söyledi.

(Fatih Keçe - Serkan Çetinkaya / İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×