Bu haber kez okundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan Askerlik Sistemi Hakkında Açıklama! Yeni Askerlik Sistemi Rafa mı Kaldırıldı?

Görüşülmeye devam eden Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, askerlik sisteminde değişiklik öngören kanun teklifinin geri çekileceğine dair iddiaların asılsız olduğunu belirtti.
 

"KANUNUN ARKASINDAYIZ"

Turan askerlik sistemini temelden değiştiren 'Asker Alma Kanun Teklifi' ile ilgili olarak 'Asker Alma Kanun Teklifi' ile ilgili olarak "Bugün ve yarın genel kurulda kanunun görüşmelerine devam edeceğiz. Tüm yetki genel kuruldadır. Ama biz AK Parti grubu olarak, teklif sahibi olarak kanunumuzun arkasındayız" diye konuştu

"BU HAFTA BİTİRİRİZ"

Kanun teklifinin görüşmelerinin devam ettiğini ifade eden Turan, "Bugün ve yarın görüşmelere devam edeceğiz. Ümit ediyorum bu hafta bitiririz. Ama muhalefetin bu konuda bize yardımcı olmaması ve uzlaşma imkanı olmama durumunda haftaya bitebilir. Biz kanunun arkasındayız" dedi. Kanun teklifinin erteleneceğine ilişkin iddialarla ilgili olarak da "Tüm yetki genel kuruldadır. Ama biz AK Parti grubu olarak, teklif sahibi olarak bu kanunun bu hafta bitmesini istiyoruz, kanunumuzun arkasındayız" diye konuştu.

Serhat GARANAZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×