Bu haber kez okundu.

7 yaşındaki Medine ilk kez yürüyecek

Gaziantep’in Araban ilçesinde yaşayan ve doğduğu günden bugüne hiç yürüyemeyen Medine Yağmur Polat’a devlet eli uzandı. Ameliyat edilen Medine, 7 yıl sonra ilk kez yürüyebilecek.

Araban ilçesine bağlı Yenialtıntaş Mahallesi’nde yaşayan 7 yaşındaki doğuştan engelli Medine Yağmur Polat, bu yıl ilkokul birinci sınıfa başladı. Yürüyemeyen Medine, ailesinin ekonomik olarak imkanının bulunmaması nedeniyle tedavi olamazken, çok sevdiği okula ise annesi ya da diğer akrabalarının kucağında gidip gelebildi. 7 yıldır kucakta dışarı çıkabilen Medine’ye devlet sahip çıktı.

TESADÜFEN GÖRDÜ

Medine’nin yaşadığı mahalleye ziyarete gelen Araban Kaymakamı Emin Bağlı, ziyarette tesadüfen gördüğü Medine’nin yaşam hikayesini öğrendi. Ailenin tek çocuğu olan Medine’nin yürümesi için ciddi bir engel bulunmadığını öğrenen Kaymakam Bağlı, ailesinin ekonomik imkansızlıklar nedeniyle Medine’yi tedavi ettiremediğini öğrendi.

HAYATI DEĞİŞTİ

Kaymakam Bağlı’nın durumu öğrenmesi üzerine ise daha önce bir kez bile hastane yüzü görmeyen Medine’nin hayatı değişti. Araban Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından çocuğun tüm tedavi ve ameliyat masraflarının karşılanması için talimat verildi. Medine, Kaymakam Bağlı’nın görüşmesinin ardından Gaziantep kent merkezindeki Medicalpark Hastanesi’ne götürülerek tedavisine başlanıldı. İlk kez yürüyecek olması nedeniyle büyük heyecan yaşayan Medine, gerekli tetkiklerin ardından ameliyat edildi.

KAYMAKAM, HASTANEDE YALNIZ BIRAKMADI

Küçük Medine, başarılı bir ameliyatın ardından yeniden gözlerini açtı. Sağlık durumu iyiye giden Medine’nin hastanede tedavisi sürüyor. Tedavi sürecinde Medine’yi yalnız bırakmayan Kaymakam Bağlı, Medine ameliyat olduktan sonra da hastanede ziyaret etti. Araban Kaymakamı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Orhan Behcet, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karayılan, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Abdulkadir Özpınar ve Vakıf mütevelli heyeti ile birlikte hastaneyi ziyaret eden kaymakam Bağlı, ziyaret ettiği Medine’ye geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bağlı, ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Aslan Güzel ile bir süre görüşerek ameliyat sonrası küçük Medine’nin durumu hakkında bilgi aldı.

Küçük kız, bir an önce taburcu olmayı ve yürüyerek eve gitmeyi istediğini söyledi. Kaymakam Bağlı’ya teşekkür eden Medine, ilk kez yürüyecek olması nedeniyle çok büyük sevinç yaşadığını kaydetti.

Medine’nin heyecanına ortak olan Kaymakam Bağlı, "İlçe merkezi ve kırsalında düzenli olarak yürüttüğüm ev ziyaretlerim sırasında, ilçe merkezindeki Yeni Altıntaş Mahallesi’ndeki Polat ailesinin tek çocuğu olan ilkokul 1. sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Medine Yağmur Polat’ın sol bacağındaki engel nedeniyle yürüyemediğini gördüm. Aileye sordum, bu güne kadar Medine’yi tedavi yaptırmak için her hangi bir hastaneye götüremediklerini öğrendim. Bu küçük kızımızın yürüyebilmesi için Vakfımızın imkanlarını seferber ettik. Medine’yi ameliyat ve tedavi ettirme kararı aldık. Sonunda ise ameliyatını yaptırdık. Ameliyat gayet başarılı geçmiş. Doktorlarının kızımızın önümüzdeki süreçte yürüyebilmesinde bir engel olmadığı yönündeki kanıları beni umutlandırdı. İnşallah küçük kızımız Medine, bundan sonraki hayatını yürüyerek geçirir. Okuluna yürüyerek gidip eğitimini alır" diye konuştu.

(Ayten Işık/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×