Bu haber kez okundu.

Ahmet Hakan böyle veda etti! İşte yerine gelen isim...

Gazeteci Ahmet Hakan bu akşam Kanal D ekranlarına veda etti. Ahmet Hakan'ın yerine geçecek isim ise daha önce Buket Aydın olarak açıklanmıştı. Peki  Buket Aydın kimdir? Buket Aydın ne zaman Kanal D Haber'i sunmaya başlayacak? İşte detaylar...

Ahmet Hakan bu akşam Kanal D Haber'e veda etti. 16 Ocak 2017'den beri Kanal D Haberi sunan Ahmet Hakan için çalışma arkadaşları tarafından vda organizasyonu düzenlendiği belirtildi.

Ahmet Hakan'ın Kanal D Haber'e veda konuşması...

Ahmet Hakan yaptığı veda konuşmasında, Kanal D Haber'deki yolculuğunun 16 Ocak 2017'de başladığını belirterek, "Yolculuğumuz burada noktalanıyor. Kanal D ekranından son kez birlkte olduk bu akşam. Hepinize çok teşekkürler ve iyi akşamlar." ifadelerine yer verdi.

Ahmet Hakan'ın yerine Kanal D Haber'i kim sunacak?

Ahmet Hakan'ın Ana Haber Bülteni'nden ayrılmasının ardından yerine geçecek ismin ise Buket Aydın olacağı açıklanmıştı. Gelen kulis bilgilerine göre Buket Aydın pazartesi günü göreve başlayarak Kanal D izleyicisinin karşısına çıkacak.

Ahmet Hakan kimdir?

Ahmet Hakan Coşkun 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat'da doğmuştur. Aslen de Yozgat'lıdır. Babası Hamdi Coşkun Silivri Eski Müftülerindendir. Çocukluğu, babasının müftü yani memur olduğu için, memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir'de geçti. Lisedeyken, Mavera Dergisi'ne abone oldu. Kitaplara, özellikle edebiyata çok meraklıydı. İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Bir süre Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde okudu. Üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi'nde yayınlandı.

Muhabirlik yılları...

1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT'de çalıştı. TGRT'de 'Yankı' haber programını yapan ekip içindeydi. Kanal 7 kurulurken muhabir olarak oraya geçti. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995-2003 arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü'nü ve ana haber spikerliğini yaptı. Kanal 7'de İskele Sancak programını yaptı ve bazı bölümlerini kitap haline getirdi.

Yazarlık yaptığı yerler...

2004 yılında Kanal 7'den istifa ederek ayrıldı. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Sabah gazetesinde de çalışan Ahmet Hakan, şimdi yazılarına Hürriyet gazetesinde devam ediyor.

Ahmet Hakan, 2005'ten bu yana, CNN TÜRK'te "Tarafsız Bölge" adlı tartışma programını sunuyor.

Kitapları :

2001 - Neden Milliyetçilik?
2001 - Çeteler, Mafya ve Siyaset
1999 - Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek

Buket Aydın kimdir?

1985 doğumlu sunucu Buket Aydın Bursa‘da dünyaya gelmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden burslu olarak mezun olmuştur. Aynı üniversite ve bölümünde Yüksek Lisans yapan Buket Aydın eğitimin ardından sunuculuk ve spikerlik eğitim almıştır.

Bir sene kadar bir radyo’da spiker olarak görev yapmış daha sonra Kanaltürk ekranlarında spor bültenlerini sunmaya başlamıştır. Ayrıca Hafta sonu haberlerinide sunan Buket Aydın TRT Türk Ve NTV’de çalışmıştır.

Sosyal medyayı aktif kullanan başarılı sunucu Buket Aydın 2013 yılında Erce Baykal ile evlidir. Eşi Gümrük müşavirliği sahibi aynı zaman iş güvenliği uzmanıdır.

NTV Ana Haber spikerliği ve program sunuculu, aynı zamanda Milliyet Pazar’da hafta sonu röportajları ile çalışmalarını sürdürmüştür. 2018 yılında ise Kanal D Haber’de Ahmet Hakan‘ın yerine Buket Aydın Baykal’ın getirildiği açıklanmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×