Bu haber kez okundu.

Doğan Medya Grubu satıldı! İşte satılan kanallar, gazeteler ve yeni sahibi...

Yılın bombası patladı. Doğan Medya Grubu rekor bir ücretle satıldı. Aydın Doğan, Doğan Medya Grubu'nu kime sattı? Kaç paraya sattı? Doğan Medya Grubu'nun yeni sahibi kim oldu? Doğan Medya hangi kanalları ve gazeteleri sattı? Herkes bu soruların cevabını merak etmeye başladı. İşte tüm detaylar haberimizde...

Doğan Medya Grubu'nun sahibi Aydın Doğan, bünyesinde bulunan TV kanallarını ve gazeteleri Demirören Grubu'na sattı. Doğan Medya Grubu'nun yeni sahibi Erdoğan Demirören oldu. Doğan Medya Grubu'nun satış bedeli ise 1 milyar 250 milyon TL oldu.

Son Toplantıda Anlaştılar

Yıldırım Demirören ile Aydın Doğan'ın avukatlarıyla birlikte katıldıkları son toplantıdan anlaşma çıktı. Anlaşmaya göre, Hürriyet, Posta ve Fanatik gazeteleri ile CNN Türk ve Kanal D televizyonları, Doğan Burda dergi grubu ile Türkiye'nin en yaygın gazete dağıtım ayı YAYSAT'ın da satış paketinin içinde olduğu öğrenildi.

Hangi Kanallar Satıldı?

Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan, Kanal D, CNN Türk, TV2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, YAYSAT Dağıtım, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP) artık Demirören Medya Grubu'nun oldu.

Demirören Medya En Büyük Medya Grubu Oldu

Daha önce Milliyet ve Vatan'ı satın alarak büyük bir atılım gerçekleştiren Demirören Medya, bu alımla en büyük medya grubu oldu.

KAP'a Bildirilecek

Yetkililer henüz resmi açıklma yapmaktan kaçınırken, bu rekor satışın akşam saatlerinde KAP'a bildirilmesi bekleniyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×